SEMINÁŘ – PŘÍLEŽITOSTI PRO ČESKÉ FIRMY V ITÁLII

Odbor ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno si Vás dovoluje pozvat na seminář o příležitostech pro české podnikatele v Itálii.

Foto: Shutterstock

Akce proběhne ve dvou termínech, a to konkrétně dne 3. listopadu od 11 hodin v budově RHK Brno (Výstaviště 569/3, 603 00 Brno) a 4. listopadu od 10:00 v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (přízemí Škodova paláce, ulice Jungmannova 35/29, Praha 1 – vchod z ulice Charvátova).

V obou termínech bude prezentovat příležitosti pro české firmy v Itálii Marcel Sauer, ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Římě. Účastníky seminářů seznámí s konkrétními obchodními příležitostmi v Itálii, perspektivními obory podnikání, kulturou obchodního jednání a také s aktualitami v souvislosti s pandemií covid-19.

Seminář v Brně zahájí ředitel RHK Brno Čeněk Absolon, a Pavel Zezula, honorární konzul Itálie v Brně. Dále vystoupí hlavní ekonom Ministerstva zahraničních věcí ČR, Marek Pyszko. Na semináři v Praze vystoupí Marek Svoboda, ředitel Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR, viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský a generální konzul v Miláně pan Jiří Kuděla.

V rámci obou seminářů proběhnou pro zájemce z řad firem individuální konzultace s ekonomickým diplomatem Marcelem Sauerem.

Pro účastníky akcí platí dodržování pokynů dle aktuálních pravidel systému O-N-T.

Na seminář v Praze je nutná rezervace předem na emailové adrese AkceOED@mzv.cz. Více informací o semináři v Brně najdete na webu RHK Brno. Na seminář v Brně je nutná rezervace předem na emailové adrese hrdlicka@rhkbrno.cz.

 

 

 

Itálie patří k hlavním hospodářským partnerům ČR, což dokazuje vývoj zahraničního obchodu, který v uplynulých dvou letech překonal rekord ve výši obratu 13 mld. EUR. V důsledku ekonomické krize pandemie se v r. 2020 obrat lehce snížil na 12,6 mld. EUR. ČR je jednou z mála zemí světa, která si s Itálií dlouhodobě udržuje pozitivní obchodní bilanci. Italská republika je 6. nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR. Podíl exportu z ČR dosáhl v r. 2020 hodnoty 6,45 mld. EUR. Na obou stranách obchodní výměny jsou nejvýraznějším prvkem dopravní prostředky a automobilový průmysl. Z ČR se vedle automobilů a motorových vozidel jako traktory, autobusy a jejich součásti, vyváží také reaktory a kotle, přístroje elektronického záznamu, reprodukce zvuku a TV obrazu, stroje automatického zpracování dat, tabákové výrobky, výrobky ze železa a oceli, plasty, optické přístroje, sklo, papír a papírenské výrobky a potravinářské výrobky.

Post-covid příležitosti pro české firmy v Itálii najdete přehledně zpracované v Mapě strategických příležitostí 2021/2022.

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět