Český kosmický průmysl se představil Tchajwancům

Hned sedm českých firem podnikajících v kosmickém průmyslu se úspěšně představilo tchajwanským partnerům v rámci webináře, který pořádala Česká ekonomická a kulturní kancelář na Tchaj-wanu.

Ilustrační foto Shutterstock

Webinář proběhl za patronace České vesmírné aliance a National Space Organization a Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA, partner Svazu průmyslu a dopravy ČR). Na akci představilo svou činnost sedm českých firem: BBT-Materials Processing (vývoj přístrojů a technologií pro materiálový výzkum v mikrogravitaci a v kosmu, výroba krystalů calomel pro optiku a akustooptiku), TTS (vesmírné technologie, tenkovrstvá metalíza, řešení stopové vlhkosti a radiační analýzy), ADVACAM (radiační přístrojové vybavení, řešení a technologie pro výzkum kosmického záření, radiační testování, detekce a výzkum kosmického záření a jeho účinky), Huld (software pro zpracování dat ze satelitů), Iguassu Software Systems (design a vývoj technologických softwarových aplikací, poradenství v oblasti kosmického průmyslu, software pro nosnou raketu Ariane 6), Big Terra (analýza satelitních dat, klimatická statistika) a UNITES Systems (testery pro testování polovodičových součástek). 

Tchajwanskou stranu reprezentovaly tři firmy (The Syscom Group, OSE a Pyras Technology), nicméně webinář sledovalo více jak 60 subjektů z průmyslové, výzkumné a akademické sféry včetně asociací.  O spolupráci s českými firmami projevili účastníci značný zájem.

Spolupráce ve vesmírném výzkumu a technologiích je vysoce perspektivní. České firmy mohou nabídnout své know-how například v oblastech, jako jsou příprava kompozitových dílů pro nosné rakety, sendvičové kompozitové panely, optické krystaly se speciálními vlastnostmi, speciální dalekohledy, design kamer na družicích pro pozorování Země, kondenzátory a podobně. Většina firem se zapojuje do celé řady prestižních projektů včetně těch, které financuje Evropská vesmírná agentura či NASA. Zákazníky českého kosmického průmyslu jsou významní odběratelé, jako jsou Boeing, Airbus, Siemens, Bosch, Thales a další.

Marie Leflerová, vedoucí vědeckotechnologického úseku, Česká ekonomická a kulturní kancelář v Tchaj-peji

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět