LVOV ZAVÁDÍ ELEKTRONICKOU JÍZDENKU. VE SPOLUPRÁCI S ČECHY

Lvovský dopravní podnik mění a modernizuje způsob platby jízdného v městské hromadné dopravě. Dodavatelem nového systému je česká společnost Mikroelektronika.

Ilustrační foto: Shutterstock

V rámci modernizace městské hromadné dopravy ve Lvově byly do prvních městských tramvají nainstalovány validátory pro platbu jízdného pomocí bezkontaktních karet Leo Card, bankovních karet, mobilních telefonů či jednorázových jízdenek obsahujících 2D kódy. Dodavatelem nového systému je česko-ukrajinské konsorcium společností Mikroeletronika a SoftServe – Municipal Technologies, provozovatelem bude městská firma Lvivavtodor. Podobný systém dosud v žádném ukrajinském městě nefunguje.

Společnost Mikroeletronika uspěla v konkurzu, který probíhal od roku 2017. Smlouva byla podepsána v březnu 2020. Cena kontraktu je 11,6 milionů eur, projekt je financován především prostřednictvím půjčky od Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Česká společnost dodá vybavení pro přibližně 1000 vozidel lvovské MHD, což představuje 3168 vozidlových terminálů a 953 terminálů pro řidiče. Validátory budou instalovány do městských tramvají, trolejbusů a autobusů, ale také do vozidel soukromých dopravců, kteří působí v rámci lvovské MHD.

Validátory budou zatím pracovat ve zkušebním režimu, do srpna 2021 by měla být umožněna platba pomocí bankovních karet nebo mobilních telefonů. Plně funkční bude systém od 1. ledna 2022.

Vladimír Kadlec, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR ve Lvově

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět