LOM PRAHA OPRAVUJE VRTULNÍKY AFRICKÝCH ZEMÍ

Státní podnik LOM Praha podepsal na konci září smlouvu s ghanským ministerstvem obrany na generální opravu armádního vrtulníku Mi-17Sh v řádu několika miliónů dolarů. Celková renovace, kterou podnik zajistí v České republice, by měla být dokončena do osmi měsíců od podpisu smlouvy.

Ilustrační foto: Shutterstock

Dceřiná společnost LOM Praha Trade dále předala již dva opravené vrtulníky Mi-17 zástupcům Burkiny Faso. Opravené a modernizované helikoptéry se budou podílet na zajištění vnitřní bezpečnosti této africké země.

INOVATIVNÍ PŘÍSTUP ČESKÝCH FIREM

Podpisu smlouvy s ghanským ministerstvem obrany předcházelo přijetí českého velvyslance Jana Füryho u ministra obrany Dominika Nitiwula. Ministr ocenil dlouhodobou a úspěšnou obchodní spolupráci mezi oběma zeměmi, která se rozvíjí i zásluhou činnosti zastupitelského úřadu v Akkře nejen v obranném průmyslu. Pozitivně hodnotil také spolupráci s firmou LOM Praha. Velvyslanec vyzdvihl inovativní přístup českých firem i kvalitní českou výrobu a vyjádřil přání dále rozvíjet dlouhodobé obchodní vztahy.

Společnost LOM Praha získala ve spolupráci s firmou Pamco první zakázku na generální opravu vrtulníku MI-17 z výzbroje vzdušných sil Ghany již v listopadu 2017. Jedná se tedy o generální opravu již druhého vrtulníku. LOM Praha je tradičním podnikem českého leteckého průmyslu a opravárenským závodem pro vrtulníky řady Mi.

Robert Hrubý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Akkře

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět