USA lákají na zkušenou mladé evropské inovátory

Americké ministerstvo zahraničí otevřelo novou výzvu v programu Young Transatlantic Innovation Leaders Initiative (YTILI). Nabízí intenzivní program vybraným mladým inovátorům se zájmem o získání zkušeností s americkým obchodním prostředím.

Ilustrační foto Shutterstock

Letošní ročník YTILI bude zahájen v říjnu 2021. V jeho průběhu se nová vybraná skupina evropských inovátorů zapojí do zajímavého programu profesního rozvoje. Ten bude zahrnovat online i prezenční kurzy, stáž v některém z devíti vytipovaných rozvíjejících se amerických měst, konference v Chicagu a Washingtonu i regionální summit ve Slovinsku. Program poběží od října 2021 do září 2022, přičemž prezenční aktivity v USA jsou naplánovány na období od března 2022.

Program YTILI byl založen v roce 2016 a od té doby se jej zúčastnilo na 300 frekventantů. Širším cílem programu je dosáhnout dlouhodobého partnerství mezi obchodními komunitami v Evropě a USA. Napomoci tomu má výměna zkušeností, navázání dlouhodobých kontaktů anebo posílení dovedností. V roce 2019 ČR úspěšně reprezentovala Hana Fořtová s projektem Frusack.

Luděk Moravec, vědecký diplomat, Velvyslanectví ČR ve Washingtonu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět