TŘI VTEŘINY K IDENTIFIKACI ČLOVĚKA PODLE HLASU: PHONEXIA SE UKÁZALA V MEXIKU

Česká firma Phonexia představila v Mexiku inovativní řešení pro hlasovou biometrii. Prezentovala ho na svém stánku na nejvýznamnějším latinskoamerickém veletrhu bezpečnostních technologií Expo Seguridad v Mexico City. Produkty firmy Phonexia například dokáží během několika vteřin ověřit identitu člověka podle hlasu a v Mexiku se rýsují zajímavé možnosti jejich uplatnění.

Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku

Při příležitosti veletrhu se na začátku listopadu v prostorách Velvyslanectví ČR v Mexiku také uskutečnil odborný seminář představující mexickým zákazníkům nabízená řešení. Ty jsou využitelné jak ve forenzní analýze, v kriminalistice, tak ve finančních službách či call centrech. Skrz pokročilou zvukovou biometrii a analýzu dodává Phonexia svým klientům více bezpečí a zefektivňuje chod jejich operací. Jako jediná na světě používá hluboké neuronové sítě a rozpozná hlasy i v hlučném prostředí.

POPTÁVKA PO BEZPEČNOSTNÍCH TECHNOLOGIÍCH

Bezpečnost je téma nevyhnutelně spojované s Mexikem a v posledních letech se této zemi nevyhýbá ani kybernetická kriminalita. Častým terčem útoků bývají vysocí státní představitelé, banky i telekomunikační služby. Přibližně 30 % kybernetických útoků v Latinské Americe se odehrává právě v Mexiku. Tento trend s sebou nese ekonomické ztráty, a tak Mexiko vítá nové bezpečnostní technologie, které by pomohly těmto útokům zabránit. Mezi ty nejobvyklejší útoky spadá takzvaný vishing, vyznačující se falšováním identity při telefonním hovoru. I toto je oblast, kde produkty Phonexia ověřující identitu člověka na základě hlasu během několika sekund, mohou pomoci předejít útokům. Technologie Phonexie se také mohou uplatnit u policie například při vyšetřování sítí organizovaného zločinu.

Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku

VELETRH EXPO SEGURIDAD

Veletrh Expo Seguridad prezentující nejnovější bezpečnostní technologie se koná v hlavním městě Mexika od roku 2002. Na letošním veletrhu se představilo 147 firem z celého světa zaměřujících se například na kybernetickou bezpečnost, telekomunikace, sledovací techniku či vybavení pro speciální bezpečností složky. V rámci veletrhu rovněž proběhly přednášky od předních bezpečnostních expertů. I přes epidemiologická opatření se mohlo Expo Seguridad těšit vysoké návštěvnosti.

Jiří Jež, Velvyslanectví ČR v Mexiku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět