SVĚTELNÉ INSTALACE SANS SOUCI SE PROSAZUJÍ V MALAJSII

Česká firma Sans Souci tvoří návrhy světel pro zákazníky z různých částí světa a Malajsie není v tomto směru výjimkou. Instalace najdete na několika prestižních místech v Kuala Lumpur.

Foto: Sans Souci

Sans Souci je česká sklářská firma. Továrna této společnosti v Křišťálovém údolí v severních Čechách je centrem tradičního řemesla spojeného s nejnovějšími inovativními technologiemi. Díky nim je možné úspěšně rozvíjet i ty nejsložitější projekty. Také proto se rozhodla firma od druhé poloviny poslední dekády expandovat na trhy jihovýchodní Asie, konkrétně také do Malajsie. Pobočku Sans Souci v Malajsii vede Lukáš Křenovský. S ním jsou spojeny první úspěchy Sans Souci v této zemi: „Naše produkty byly schopné se během krátké doby uplatnit na náročném malajsijském trhu. Předpoklad pro úspěch vidím v dobrém povědomí o českém skle a značce Bohemia Glass, která zde opravdu rezonuje. Dva prestižní projekty – Exchange 106 a foyer hotelu Four Seasons – pak představují zasloužené zakázky, na kterých stavíme další rozvoj aktivit, a to nejen v Kuala Lumpur.“

MRAKODRAP V KUALA LUMPUR

Jednou z úspěšných dodávek je ikonický mrakodrap Exchange 106 v Kuala Lumpur, který je domovem jednoho z křišťálových lustrů Sans Souci na míru. Krásná oválná instalace, která se nachází ve vstupní hale Sky v 57. patře, je tvořena ze 734 křišťálových kuliček, z nichž každá je vybavena LED čipem. Křišťál v kombinaci se světlem vytváří dramatické odrazy jak během dne, tak i když se instalace večer rozsvítí. Dle informací designerů bylo svítidlo navrženo tak, že odrazy rezonují s okny a unikátním stropem a společně dodávají prostoru hloubku.

Foto: Sans Souci

HOTEL FOUR SEASONS

Další ze svítidel Sans Souci v Kuala Lumpur je možné vidět ve Four Seasons hotelu. Lustr zde tvoří dominantu v hlavním hotelovém lobby. Instalace je tvořena trojúhelníkovými skleněnými tyčemi namísto klasicky tvarovaných křišťálových komponentů. Obsahuje celkem 868 skleněných komponentů, které se liší délkou a vytvářejí podmanivý design.

Malajsie nabízí obrovské množství příležitostí ve stavebním sektoru, které přinášejí šance také pro české exportéry v navazujících oborech jako právě například sklářství a výroba světelných instalací. Navzdory poklesu sektoru stavebnictví v 1. čtvrtletí 2022 o 6,2 % zde existuje mnoho významných staveb, a to i v nadregionálním měřítku. Takovými jsou například nová výstavba hotelu Kempinski v Kuala Lumpur, který bude dokončen v roce 2024 anebo Permata Sapura, 52-patrová budova v blízkosti světoznámých věží Petronas Towers. Proto mnoho firem z odvětví preferuje právě Malajsii oproti tradičním destinacím asijských tygrů – zemí, které dominovaly ve výstavbě výškových budov v minulosti.

Renata Brandstätterová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět