Švédské inovační dny ve znamení umělé inteligence

Hlavním tématem letošních Švédských inovačních dnů, které proběhnou virtuálně, bude umělá inteligence. Švédsko patří mezi absolutní světové lídry v oblasti inovací a moderních technologií a během akce je připraveno poskytnout firmám z celého světa své know-how a zkušenosti. Jedná se proto o jedinečnou příležitost pro začínající i zavedené české startupy, technologické investory i výzkumná centra.

Ilustrační foto: Shutterstock

Akce, které proběhne 17. – 19. 11. 2020, je zaměřena na startupové firmy, inkubátory, soukromé korporace, veřejné organizace i výzkumné instituce profilující se v odvětví umělé inteligence. Program je rozdělen do tří dnů, přičemž na každý den je vyžadována samostatná registrace. Účastníci tak mohou věnovat čas přesně tomu, co je zajímá.

První den akce je věnován Švédsku jako světovému lídrovi v oblasti inovací a umělé inteligence. Vystupující v rámci přednášek a panelových diskuzí představí švédskou strategii transformace v oblasti AI. Druhý den budou úspěšné firmy v oblasti umělé inteligence sdílet své vlastní příběhy. Následovat budou praktické workshopy, které poskytnou znalosti a schopnosti nezbytné pro začínající firmy v odvětví. První a druhý den inovačních dnů představuje pro české subjekty významnou příležitost, které by měly využít. Účast na prvním a druhém dni akce je zcela zdarma, stačí se zaregistrovat. Registrace je otevřena až do data konání akce.

Inspirace i návod

České startupy, technologičtí investoři a výzkumná centra z odvětví umělé inteligence mají díky účasti na Švédských inovačních dnech příležitost získat jedinečné know-how. Příběhy úspěšných firem z odvětví mohou českým firmám posloužit nejen jako inspirace, ale také jako návod, jak v počátcích podnikání ušetřit čas i peníze a vyvarovat se chyb. Velkým přínosem účasti na akci je možnost navázat nové obchodní kontakty a stát se součástí celosvětové komunity v jednom z nejprogresivnějších odvětví současnosti.

Švédsko je celosvětovým lídrem v oblasti inovací, v rámci Globálního inovačního indexu pro rok 2020 mu patří druhé místo. Díky nepřetržitému procesu nových a vylepšených řešení inovace zásadním způsobem přispívají k udržitelnému rozvoji země a vytváří přidanou hodnotu pro společnost, podniky i jednotlivce. Švédská vláda systematicky posiluje inovační kapacity a prostředí, v zemi působí ministerstvo pro podnikání a inovace.

Švédsko, země startupů

Švédský úspěch pramení mimo jiné ze široké scény startupových firem, které jsou podporovány soukromými investory a prostřednictvím propracované infrastruktury specializovaných veřejných organizací. Důležité místo v tomto systému zaujímá vládní agentura Vinnova zaměřená na podporu inovací a udržitelného rozvoje, která vytváří příležitosti a pobídky pro firmy, včetně podpory nezbytných počátečních investic.

Švédsku se přezdívá „evropské Sillicon Valley“. Je totiž druhým nejvýznamnějším světovým centrem technologií a mimo jiné domovem největšího počtu takzvaných jednorožců na obyvatele, tj. soukromých startupových firem s hodnotou větší než miliarda dolarů.

Anastázie Černá, stážistka, Velvyslanectví ČR ve Stockholmu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět