STŘEDOZÁPAD USA: SEZÓNA VELETRHŮ ZAČÍNÁ

Středozápad Spojených států, jedna z důležitých bran na americký trh, láká na novou sezónu výstav a veletrhů. Řadu z nich v minulosti navštívily české firmy.

Veletrh EEA Airventure ve městě Oshkosh je tradičně oblíbený u výrobců malých sportovních letadel. Foto Shutterstock

Generální konzulát společně s kanceláří CzechTrade v Chicagu nabízí součinnost a podporu firmám z České republiky v případě, že uvažují o účasti na některém z níže uvedených veletrhů, ať již ve formě vlastního stánku, či ve formě pozorovatele. Tyto veletrhy nabízí výbornou možnost udělat si nejen přehled o aktuálních trendech v jednotlivých oborech trhu USA, ale především se setkat s potenciálními obchodními partnery a prodiskutovat s nimi možnosti vaší firmy.

Tři z uvedených veletrhů mají zajištěnou finanční podporu prostřednictvím fondů určených na podporu projektů ekonomické diplomacii v zahraničí (PROPED). Jedná se o již tradiční veletrh EAA Airventure Oshkosh 2020 určený převážně výrobcům v sektoru civilního letectví, veletrh IMTS zaměřený na strojírenský sektor a o misi do USA zacílenou na elektromobilitu a autonomní řízení, která proběhne koncem letošního dubna.

Zájemci o účast na projektech ekonomické diplomacii mohou kontaktovat Generální konzulát České republiky v Chicagu, konzula pro obchodně-ekonomické otázky T. Trnku na tomas_trnka@mzv.cz či na tel. : +1 312 966 5883.

Kuchyňské domácí spotřebiče a kuchyňské vybavení

The Inspired Home Show

https://www.theinspiredhomeshow.com/

14. – 17. března 2020, McCormick Place, Chicago

Účast na veletrhu: 2200 výstavních firem ze 45 zemí

Veletrh se zaměřuje především na trend konceptu Smart Homes a Connected Products, který představuje propojení téměř každého domácího spotřebiče pomocí digitálních technologií s cílem zvýšení pohodlí uživatele a snížení nákladů domácnosti.

Přečtěte si článek o loňském veletrhu.

Automobilové komponenty, technologie

Word Congress Experience (WCX)

www.sae.org

21. – 23. dubna 2020, COBO Center, Detroit / Michigan

Účast na veletrhu: 9000 odborných profesionálů z více než 5 zemí světa

Podpora účasti prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie.

Odborný veletrh WCX je nejočekávanější každoroční událostí v oblasti mobility. Veletrh je určen inženýrům, vedoucím pracovníkům, výrobcům a dodavatelům automobilových komponentů, distributorům a řadě dalších expertů na mobilitu. Zažijte tři dny technického vzdělávání v sektorech IoT, Big Data, konektivity, automatického a autonomního řízení, udržitelnosti a kybernetické bezpečnosti.

Průmyslový design

NeoCon

www.neocon.com

8. – 10. června 2020, Chicago

Účast na veletrhu: stovky firem z USA i zahraničí

Optimálním místem prezentace moderních trendů kancelářského vybavení a nábytku v USA je právě každoroční veletrh NeoCon v Chicagu zaměřený na průmyslový design. V roce 2019 se úspěšně zúčastnila firma z ČR SilentLab. V roce 2020 se opět počítá s její účastí.

O úspěchu firmy SilentLab jsme psali loni.

Letecký průmysl, především malá sportovní letadla (LSA)

EAA Airventure Oshkosh

https://www.eaa.org/airventure

20. – 26. července 2020, EAA Aviation Center, OshKosh / Wisconsin

Účast na veletrhu: 900 vystavovatelů

Podpora účasti prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie.

Největší letecký veletrh ve Spojených státech amerických. EAA Airventure je významnou přehlídkou více než 10 000 letadel se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. V roce 2019 se veletrhu zúčastnili všichni hlavní výrobci malých sportovních letadel z České republiky: Czech Sport Aircraft, JMB Aircraft, Aeropilot USA, SportairUSA (firmy TL-ultralight a Zlín Aviation) a Bristell Aircraft (firma BRM Aero).

Přečtěte si více o českých letounech na loňské EEA Airventure.

Strojírenství

Mezinárodní strojírenský veletrh IMTS

www.imts.com

14. – 19. září 2020, McCormick Place, Chicago

Účast na veletrhu: 1900 společností

Podpora prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie.

Veletrh IMTS je největším strojírenským veletrhem v Severní Americe. Veletrh v roce 2018 hostil největší počet společností ve své dvaatřicetileté historii (celkem 2563). Veletrhu se pravidelně účastní několik výrobců z České republiky.

Podívejte se, jak se na veletrhu dařilo společnosti TOS Varnsdorf.

Privátní značky

Mezinárodní veletrh PLMA

http://www.rosemont.com/desconvention/mobile/events/plmas-2020-private-label-show/

16. – 17. listopadu 2020, Donald E. Stephens Convention Center, Rosemont

Účast na veletrhu: 1 300 společností ze čtyřiceti zemí

Veletrh PLMA je unikátní potravinářský a drogistický veletrh, který každoročně nabízí atraktivní možnosti pro všechny vystavovatele prezentovat svoje produkty pro nákupčí velkých amerických, ale i mezinárodních potravinářských řetězců ze sektoru privátních značek.

Přečtěte si, jak si vedly české firmy na tomto veletrhu v roce 2018.

TOMÁŠ TRNKA, ekonomický diplomat, Generální konzulát České republiky v Chicagu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět