Škodovka zabodovala v Kuvajtu díky novému distributorovi

Automobilka Škoda Auto získala v Kuvajtu před necelým rokem nového partnera. Pod křídly uznávané rodinné firmy Behbehani Motors Company se jí daří – její vývozy narostly v meziročním srovnání téměř na devítinásobek. 

Foto: Velvyslanectví ČR v Kuvajtu

Díky tradičnímu místnímu prodejci, který se zaměřuje na evropské vozy, se tak necelém roce podařilo Škoda Auto dostat do první desítky nejvýznamnějších českých exportérů v Kuvajtu.

Behbehani Motors Company je v Kuvajtu jedním z nejznámějších, úspěšně zavedených prodejců řady prestižních značek široké palety zboží od luxusních hodinek až po automobily. Řadí se mezi lídry v prodeji osobních vozů z Evropy. Již od roku 1957 disponuje licencí na prodej luxusní značky Porsche a Volkswagen, k nimž od května 2021 přidal i vozy Škoda. Behbehani Motors Company uvedla vozy značky Škoda na trh masivní reklamní kampaní, kterou v pravidelných intervalech opakuje. Svými aktivitami také přispívá k šíření pozitivní image České republiky.

Zaměřeno i na expaty

Do spolupráce a propagace se aktivně zapojil i zastupitelský úřad v Kuvajtu. Mezi velvyslanectvím a prodejcem probíhá pravidelná komunikace a vzájemné návštěvy. Abdul Mohsen Behbehani, ředitel distribuční firmy, se chce vedle prodeje modelů Octavia, Superb a Scala zaměřit na prodej SUV modelů Kamiq, Karoq a Kodiaq. Vzhledem k místním podmínkám jsou právě v Kuvajtu auta typu SUV s pohonem na všechna čtyři kola velmi oblíbená a mají tu u zákazníků největší úspěch. Behbehani Motors Company přitom cílí nejen na početnou skupinu egyptských a indických expatů, kteří vozy Škoda ze svých zemí dobře znají, ale i na Kuvajťany a firemní flotily. Škodovky pronajímá mj. i na kuvajtském letišti. Velvyslanectví od počátku nabídlo spolupráci při prezentaci značky a vozů Škoda ve svých prostorách. Model Superb Laurin & Klement, který používá velvyslanec Jaroslav Sir, reprezentuje tradiční českou značku v Kuvajtu, což při setkání s ambasadorem ocenil i Ali Behbehani

Velvyslanectví probíralo s manažerem firmy prodejní a marketingové plány s cílem rozšířit v Kuvajtu vozy dovážené z Česka. Zároveň byla dohodnuta možnost zviditelnění ČR v rámci propagační kampaně v Kuvajtu. Ali Behebani pozval představitele velvyslanectví, aby se podíleli na slavnostním otevření nově budovaného autosalonu Škoda. Velvyslanec má v autosalonu vystoupit se svým projevem, kde mají být rovněž umístěny prezentační materiály o České republice. Recipročně bylo dojednáno vystavení škodovek při příležitosti recepcí na Velvyslanectví ČR s účastí zástupců Škoda Auto a další aktivity vedoucí ke vzájemně prospěšné spolupráci.

Tereza Valášková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Kuvajtu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět