RUŠTÍ TĚŽAŘI ZÍSKALI NOVÝ ČESKÝ NAKLADAČ

Česká firma Ferrit uvedla na ruský trh ve spolupráci s ruskou firmou ŠAAZ v Šadrinsku 14-ti tunový důlní nakladač pro těžební firmy.

Foto: UGMK

Ferrit již několik let spolupracuje s ruským koncernem Uralskaja Gorno Metalurgičeskaja Kompanija (UGMK) na výrobě důlních nakladačů podle projektů firmy Ferrit a do značné míry také z jejich komponentů. Nakladače se vyrábějí v Šadrinském Avto Agregatnom Zavodě (ŠAAZ) v Kurganské oblasti. První 10-ti tunový nakladač byl oficiálně představen v listopadu 2018.

Nakladače jsou dodávány v první řadě do měděných a niklových dolů firmy UGMK, ale postupně i jiným ruským odběratelům. Na základě požadavků z provozů byl postaven výkonnější 14-ti tunový nakladač a připravuje se výroba 17-ti tunového. Nový 14-ti tunový nakladač je již možné v případě potřeby provozovat rovněž pomocí dálkového ovládání.

Tento projekt je dalším příkladem úspěšného přizpůsobování se českých firem změněným podmínkám na ruském trhu, kdy je, kromě jiného, vyžadována v daleko větší míře lokalizace výroby s větším podílem místních komponentů. 

Martin Vlastník, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Jekatěrinburgu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět