POJIŠŤOVACÍ STARTUP MUTUMUTU NABÍZÍ SLUŽBY VE FRANCII. MÍŘÍ NA DALŠÍ TRHY

Česká startupová pojišťovna Mutumutu zahájila svou činnost ve Francii. Ke spuštění české online platformy nabízející životní pojištění na francouzském trhu mělo dojít už v loňském roce, kvůli pandemii bylo však odloženo na letošní podzim. Startup se chystá ve Francii nabízet pojištění zejména pro živnostníky a hodlá expandovat i na další zahraniční trhy.

Ilustrace: Shutterstock

U příležitosti uvedení svého inovačního produktu ve Francii uspořádala společnost Mutumutu prezentační akci pro obchodní partnery a novináře v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.

ODMĚNY ZA ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Mutumutu nabízí životní pojištění, které kryje pracovní neschopnost, invaliditu a smrt. Pojištění se sjednává kompletně online a od běžných životních pojistek se liší tím, že své klienty odměňuje za dodržování zdravého životního stylu, jako je pohyb, nekouření a pravidelné lékařské prohlídky, až do výše 30 % z ceny pojistného. Dle vlastních slov Mutumutu nabízí uživatelsky přívětivý přístup, srozumitelné a jednoduché podmínky pojištění a jeho zrušení.

Mutumutu patří do portfolia českého studia Creative Dock, které zajišťuje a podporuje startupy v oblasti FinTech a InsurTech. Na českém trhu bylo Mutumutu spuštěno v říjnu 2018 a jeho partnerem je Komerční pojišťovna, dceřiná společnost francouzské Société Générale Assurances. Díky investici ve výši 30 milionů korun od mateřské skupiny Société Générale v roce 2020 se Mutumutu podařilo znásobit počet tuzemských klientů a stát se významným hráčem v oblasti pojišťovnictví v Česku. Na tuto investici navázala v letošním roce další investice od Société Générale ve výši 1,1 milionu eur s cílem dalšího rozvoje na českém trhu a přípravy spuštění služby ve Francii.

NABÍDKA PRO ŽIVNOSTNÍKY

Mutumutu získalo v letošním roce povolení od francouzského regulátora uvést svůj pojišťovací produkt na tamním trhu. Startup se ve Francii chystá nabízet pojištění zejména pro osoby samostatně výdělečně činné, živnostníky, podnikatele, obchodníky nebo advokáty, jejichž příjmy nejsou dostatečně chráněny pojištěním od zaměstnavatele. Těchto pracovníků Francie čítá okolo 3,5 milionu. Představují významnou potenciální klientelu pro pojištění Mutumutu.

U příležitosti uvedení na francouzský trh uspořádal startup Mutumutu na Velvyslanectví České republiky v Paříži prezentaci pro obchodní partnery a novináře. Jedná se o příklad úspěchu mladé a inovativní české firmy, která vstupuje na náročný a konkurenční trh, kterým Francie bezesporu je. Velvyslanectví České republiky v Paříži přeje Mutumutu hodně úspěchů a je připraveno mu poskytnout veškerou podporu při jeho obchodních aktivitách ve Francii.

Zuzana Gamrotová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Paříži

 

FOTOGALERIE

Foto: Mutumutu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět