NÁVRAT PREZENČNÍCH AKCÍ EKONOMICKÉ DIPLOMACIE

Ministerstvo zahraničních věcí pořádá pravidelně řadu akcí ekonomické diplomacie ve spolupráci s mnoha českými i zahraničními partnery. Díky moderním komunikačním technologiím pokračoval tento trend v upravené podobě i během pandemie, kdy proběhlo velké množství webinářů a individuálních konzultací mezi českými firmami a ekonomickými diplomaty českých zastupitelských úřadů.

Ilustrační foto: Shutterstock

S uklidňující se pandemickou situací se tyto akce vrací postupně zpět do prezenční podoby a zástupci českých firem se tak mohou opět osobně setkat se zástupci Ministerstva zahraničních věcí ČR, ambasád či dalších partnerských společností. V minulých týdnech proběhl seminář v hybridní formě za osobní účasti českých firem s diplomaty z Velvyslanectví ČR v Dillí, připojenými na dálku přes telemost. Následující seminář o podnikatelských příležitostech v Polsku je plánován již plně v prezenční formě za osobní účasti ekonomického diplomata z Velvyslanectví ČR ve Varšavě. Více informací a možnost registrace naleznete zde

Za příznivého pandemického vývoje chystá Odbor ekonomické diplomacie další podobné semináře, které probíhají nejen na MZV, ale taktéž ve spolupráci s krajskými hospodářskými komorami v jednotlivých krajích. V listopadu se mohou zástupci českých firem těšit na seminář zaměřený na obchodní příležitosti v Itálii, kde vystoupí pan Marcel Sauer, ekonomický diplomat z Velvyslanectví ČR v Říme. Seminář proběhne 3. 11. v Brně ve spolupráci s místní Krajskou hospodářskou komorou, den poté tradičně na ministerstvu zahraničních věcí v Praze. Pro více informací a další plánované akce sledujte rubriku Akce na webu export.cz nebo sociální sítě Ekonomické diplomacie ČR (Facebook, Twitter, LinkedIn).

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět