MATTONI POSILUJE V RAKOUSKU. NOVĚ VYRÁBÍ I NÁPOJE PEPSICO

Společnost Mattoni 1873 posílila na rakouském trhu. Od ledna je hlavním producentem a distributorem nealkoholických nápojů amerického koncernu PepsiCo. Česká firma tím upevnila svou pozici největšího výrobce a distributora nealko nápojů ve střední Evropě.

Ilustrační foto Shutterstock

Vztah mezi Mattoni 1873 a PepsiCo funguje na základě franšízové spolupráce. Licenční partnerství pro americké nápoje získala české firma od rakouské společnosti Ottakringer Getränke AG prostřednictvím své dceřiné společnosti Waldquelle Kobersdorf, kterou vlastní od roku 2008. Po Česku, Slovensku, Maďarsku a Bulharsku se tak Rakousko stalo další zemí, kde Mattoni licenci pro PepsiCo využívá.

Ředitelka společnosti Waldquelle Monika Fiala to považuje za velký úspěch. „Naším cílem je dále posilovat jméno společnosti a nabízet domácím zákazníkům větší pestrost produktů,“ říká. Díky zisku licence tak Waldquelle může nabídnout nová pracovní místa ve středním Burgenlandu, kde se sídlo firmy nachází. „Rozšiřujeme náš prodejní, marketingový i produkční tým a přecházíme z třísměnného provozu na čtyřsměnný. Ročně se chystáme distribuovat 150 milionu lahví. Největší část tržeb budou ale i nadále tvořit produkty Waldquelle, na druhém místě pak produkty PepsiCo,“ dodává Monika Fiala.

Dalším cílem je, aby se společnost Waldquelle stala největším producentem nealkoholických nápojů na rakouském trhu, kde se chce zaměřit na udržitelnost a omezování plastů.

Pavlína Šrámková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR ve Vídni

Ina Bayerová, ekonomická specialistka, Velvyslanectví ČR v Rakousku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět