MALAJCI BUDUJÍ CENTRUM LETECKÉHO PRŮMYSLU. ZAJÍMAJÍ SE O ČESKOU VÝROBU I VÝZKUM

Malajsie dlouhodobě aspiruje stát se centrem leteckého průmyslu pro jihovýchodní Asii. Letecký průmysl je hlavní prioritou současné vlády a také jedno z nejperspektivnějších odvětví pro české exportéry v Malajsii.

Foto: Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Moravským leteckým klastrem připravilo v listopadu projekt na podporu ekonomické diplomacie PROPED – incomingovou misi do Česka za účasti několika významných malajsijských firem (Menteri Besar Incorporated, Selati, Invest Selangor, Aerovione a HICOM-Teck See Manufacturing).

AMBICIÓZNÍ PLÁNY

Malajsie má ambiciózní plány na rozvoj leteckého průmyslu, které jsou detailně zakomponovány do tzv. The Malaysian Aerospace Blue Print 2030. Kromě dobře rozvinutého leteckého ekosystému je tento klíčový sektor podporován různými subvencemi nejen federální vládou, ale také státem Selangor, kde se nachází hlavní centrum v oblasti aerospace. České podniky mají příležitost dodávat produkty sofistikovanějších letadlových zařízení, ale také dronů či se podílet na budování nového výzkumného a vývojového centra pro letectví.

PREZENTACE PRO MALAJSIJSKÉ FIRMY

České podniky, asociace a další subjekty z oblasti leteckého průmyslu se představili malajsijským partnerům během dvou odborných seminářů v Praze a Kunovicích.  Malajsijská delegace dále uskutečnila návštěvu a bilaterální jednání ve vybraných českých institucích a firmách (Úřad pro civilní letectví, Czech Aviation Training Center, LOM Praha, ProLab Engineering, Česká zemědělská univerzita, Primoco, Mesit, Aircraft Industries, Czech Sport Aircraft, BRM AERO, MGM COMPRO, TOS Hulín, TOS Kuřim, letiště Karlovy Vary a F-Air).

Příležitostí k neformálnímu networkingu, osobním setkáním a vytváření nových kontaktů na obou stranách byla podpořena několika společenskými podniky jak v Praze, tak i Kunovicích.

Renata Brandstätterová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

FOTOGALERIE

Foto: Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět