MADRID NABÍZÍ ZAHRANIČNÍM FIRMÁM KONZULTACE I KANCELÁŘE

Madridská radnice se snaží podporovat nové zahraniční subjekty, nabízí jim proto pomoc v podobě kanceláře Madrid Investment Attraction (MIA). Jedná se o bezplatnou podporu všech zahraničních společností s ambicemi usadit se ve španělské metropoli, popřípadě těch, které jsou již zavedené a chtějí upevnit svou přítomnost v Madridu.

Ilustrační foto Shutterstock

Služby, které Madrid Investment Attraction (MIA) nabízí, lze rozdělit do dvou oblastí – konzultace a poskytnutí zázemí.

V rámci konzultačních služeb poskytuje tým specialistů MIA podnikatelům a společnostem informace o madridském trhu, investičních příležitostech, dostupné pracovní síle, vstupu do jednotlivých odvětví, daňových povinnostech, právních aspektech podnikání na tamním trhu a podobně. Poskytnutá data jsou šita na míru potřebám daného subjektu. Mimo individuální konzultace pořádá MIA i veřejné přednášky s cílem dále vzdělávat a informovat zahraniční podnikatele o specifikách podnikání ve Španělsku.

Druhá oblast zahrnuje poskytnutí pracovních prostor zdarma až na 6 měsíců. Podnikatelům a společnostem, které o tuto službu požádají, jsou k dispozici kanceláře, konferenční místnosti, prostory vybavené technikou pro pořádání videokonferencí, přístup k wi-fi a další služby. Nabízené prostory jsou dostatečně velké (při plném vytížení pojmou až 22 středně velkých subjektů) a zároveň se nacházejí v centru města, tudíž jsou i dobře dostupné městskou hromadnou dopravou.

Velvyslanec ČR v Madridu Ivan Jančárek iniciativu oceňuje a dodává: „Tato pomoc v začátcích by českým firmám a podnikatelům mohla výrazně usnadnit působení v Madridu, které se mnohdy našincům může jevit komplikovaně, nehledě na to, že za obdobné služby jinak musí firmy v nových destinacích vynakládat nemalé částky.“

Pro detailní informace a sjednání konkrétních podmínek je potřeba se spojit s kanceláří MIA přes internetový formulář nebo přes e-mail: info@madridinvestmentattraction.com.

Daniela Čapková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Madridu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět