Maďarsko obnovuje svůj autobusový park

Maďarský autobusový park stárne a bude muset dojít k jeho obnově. Podle ministra pro technologie a inovace Lázsla Palkovicse by mělo být nahrazeno 6 tisíc autobusů (z celkových 17 tisíc). Odhaduje se přitom, že domácí autobusový průmysl bude během příštích čtyř let schopen vyrobit jen 3 tisíce vozů. Vzniká tak příležitost pro české firmy.

<script text= "text/javascript" src="https://www.export.cz/wp-content/themes/Extra-child/single-post-credits.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --><div id="post-credits"></div>

Ilustrační foto: Shutterstock

Podle informací Maďarského národního výboru pro nákup autobusů (Nemzeti Autóbusz Beszerzési Bizottság, NABB) by mělo být tento rok zahájeno výběrové řízení pro 700-800 autobusů. Předseda Asociace výrobců maďarských autobusů Sándor Vincz-Pap uvedl, že v maďarských továrnách může být letos vyrobeno asi 450 – 500 autobusů (v roce 2018 to bylo 350). Tendry budou k dispozici na webové stránce http://www.ted.europa.eu.

Podle ministra Palkovicse by v oblasti veřejné dopravy měly hrát důležitou roli autobusy využívající ekologické technologie, zároveň s tím lze očekávat i možný zájem o speciální školní autobusy. Na maďarský trh již nyní vyváží autobusy česká firma Iveco Czech Republic, Škoda Electric pak ve spolupráci s firmou Solaris Bus & Coach dodává do Maďarska trolejbusy.

Tanja Szelezsán, ekonomická specialistka, Velvyslanectví ČR v Budapešti

<script text= "text/javascript" src="https://www.export.cz/wp-content/themes/Extra-child/single-post-related.js"></script><!-- [et_pb_line_break_holder] --></p><div id="post-related"> </div>

Díky našim firmám o nás ví celý svět