MAĎARSKO MODERNIZUJE VENKOVSKÉ ORDINACE

Budapešť vyhlásila speciální finanční výzvu na rozvoj lékařských zařízení na maďarském venkově. Cílem programu, na nějž maďarská vláda alokovala celkově 7 mld. forintů (525 mil. Kč) je zajistit kvalitní lékařskou péči v celé zemi a snížit regionální rozdíly.

Ilustrační foto Shutterstock

Z nové výzvy by se mělo financovat mimo jiné otevření či modernizace zdravotnických zařízení, a také nákup potřebného vybavení. Podmínkou pro získání dotace je, že zdravotnické zařízení musí být v majetku obce s méně než 5000 obyvateli. Z výzvy bude možné financovat i zajištění ubytovacích kapacit pro lékařské pracovníky.

Vyhlášení dotační výzvy pro venkovské zdravotnictví je v souladu s nedávným vyjádřením předsedy vlády Viktora Orbána, který označil modernizaci nemocnic za prioritu maďarské vlády. Díky vyhlášené finanční podpoře lze očekávat zvýšenou poptávku po zdravotnických prostředcích, vybavení lékařských ordinací a jiných zdravotnických zařízení. V této souvislosti představuje vyhlášená výzva i příležitost pro celou řadu českých firem.

Více informací k výzvě lze nalézt na stránkách maďarské vlády.

Přihlášky je možné podat elektronicky přes webové stránky Maďarské státní pokladny .

Případně je možné kontaktovat obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Budapešti na emailové adrese: commerce_budapest@mzv.cz.

Petr Michálek, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Budapešti

 

ministr Tomáš Petříček navštívil firmu Linet