Lustry od českých sklářů září v luxusním hotelu v Lagosu

Firma Lasvit, český výrobce luxusního osvětlení, úspěšně působí na africkém trhu řadu let. Jejím nejnovějším úspěchem jsou velkolepé lustry, které ozářily nově otevřený hotel v nigerijské metropoli.

Hotel Marriott v Lagosu patří mezi nejluxusnější v Nigérii. Foto: Marriott Hotel Ikeja

Čtyři svítidla od Lasvitu v hodnotě 8 milionů korun od zdobí pětihvězdičkový hotel sítě Marriott v Lagosu ve čtvrti Ikeja. Hotel odráží globální vizi designu této hotelové sítě, která zahrnuje sofistikované a intuitivně navržené prostory pro moderního cestovatele a umožňuje hostům během svého pobytu relaxovat, pracovat a hledat inspiraci. Jde o nejluxusnější hotel v oblasti s ambicí stát se útočištěm cestovatelů a podnikatelů, kteří se chtějí vyhnout nechvalně proslulým zácpám mezi centrum Lagosu a letištěm.

Svítidlo od firmy Lasvit v hotelové hale. Foto: Velvyslanectví ČR v Lagosu

Hotel byl slavnostně otevřen letos v květnu, a to za účasti dvou bývalých nigerijských prezidentů, guvernérů státu Lagos a ostatních federativních států, ministra informací a kultury a dalších významných nigerijských osobností. Na akci byl pozván také český velvyslanec v Nigérii Marek Skolil a zástupce agentury CzechTrade Štěpán Beneš, který s firmou Lasvit na získání kontraktu spolupracoval.

Bohatí a zcestovalí lidé v Nigérii, zejména v Lagosu, mají povědomí o kvalitních originálních českých sklářských a keramických produktech, rádi takové luxusní zboží nakupují, a proto věříme, že Lasvit budou v Nigérii potkávat nejen další obchodní úspěchy, ale budou ji zde následovat i další české firmy.

Beata Matusiková, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Nigérii

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět