Litva chystá modernizaci železničních přejezdů

Litevské železnice připravují modernizaci železničních přejezdů a jejich signalizačních systémů. Projekt má být realizován do konce roku 2021. Cílem je zvýšit bezpečnost 14 prioritních přejezdů. Nových příležitostí by mohly využít také české firmy.

Nádraží v litevském Kaunasu. Foto: Shutterstock

Program modernizace schválila správní rada Litevských železnic, která je největší skupinou zaměřenou na vlakovou dopravu v pobaltských státech. Mezinárodní otevřené výběrové řízení na tento projekt bude zveřejněno v nejbližší budoucnosti.

Po multikriteriální analýze všech 526 úrovňových přejezdů bylo vybráno 14 klíčových, které spadají do tranzitních železničních koridorů IXB (Vilnius-Klaipėda), IXD (Kaišiadorys-Kybartai) a dalších hlavních magistrálních a regionálních koridorů.

Kromě modernizace signalizačních zařízení se projekt zaměří také na výstavbu nových přechodů pro chodce, instalaci zábran a nových signalizačních systémů stávajících přechodů pro chodceLitevské železnice dále počítají s instalací bezpečnostních kamer a rekonfigurací centralizovaných systémů řízení dopravy. To umožní ušetřit přibližně 150 tisíc eur ročně za údržbu a servis přejezdů.

Očekává se, že projekt za více než 10 milionů eur bude společnost Litevské železnice financovat z vlastních zdrojů.

Pro více informací sledujte webové stránky Litevských železnic https://www.litrail.lt/en nebo kontaktujte obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky ve Vilniusu (e-mail: commerce_vilnius@mzv.cz, tel. +370 5 266 10 56, Dr. Kristina Karvelyte).

Kristina Karvelyte, ekonomická specialistka, Velvyslanectví ČR ve Vilniusu

 

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět