LINET DAROVAL BRAZILSKÉMU STÁTU PARANÁ DESET MODERNÍCH LŮŽEK

Česká firma Linet, největší výrobce  nemocničních lůžek v Evropě, předala jako dar deset sofistikovaných nemocničních postelí Eleganza2 nemocnici v brazilském státě Paraná. Celková hodnota tohoto humanitárního daru činí 250 tisíc brazilských reálů, což je téměř milion českých korun.

Nemocniční postel Eleganza2. Foto: Linet

Dar firmy Linet převzal 21. ledna ministr zdravotnictví brazilského státu Paraná Carlos Alberto Gebrim Preto. Lůžka vyrobená v České republice budou umístěna ve městě Curitiba, v nemocnici Ana Carolina Moura Xavier. Tento významný dar známé české firmy dále přispěl k vytvoření pozitivního obrazu České republiky v jihobrazilském státě Paraná, který je vstřícný vůči investičním záměrům českých firem. Záhy by tam například měla zahájit výrobu automobilů dceřiná společnost firmy Tatra Trucks.

PŘÍNOS MODERNÍCH TECHNOLOGIÍ

Jménem firmy Linet předal tento hodnotný dar ředitel její brazilské pobočky Linet do Brasil Sérgio Henrique Tocci Falbo. Konstatoval, že lůžka Linet jsou navrhována a vyráběna na základě moderních vědeckých poznatků a rovněž praktických potřeb nemocničního personálu a pacientů. Díky sofistikovaným technologiím dokáží přispět k rychlejšímu vyléčení pacientů a snížení fyzické zátěže nemocničního personálu.

Linet si ve svém oboru dlouhodobě drží postavení světového lídra. Na brazilský trh v roce 2021 firma Linet prostřednictvím své brazilské odbočky vyvezla více než 900 nemocničních postelí a dále posílila své postavení na trhu jakožto dodavatel technologicky nejvyspělejších lůžek.

ŠANCE PRO ČESKÉ FIRMY

Oblast zdravotnictví se v době pandemie a zejména po ní profiluje jako slibný obor pro export českých firem. Vlády brazilských států, jako jsou například Paraná na jihu a Bahia na severovýchodě, si pod tlakem pandemie uvědomily nutnost investicí do modernizace zdravotnických zařízení. To vytváří příležitosti jak v oblasti přímých dodávek vybavení, jako je případ firmy Linet, tak do budoucna i ve stavbě nemocnic „na klíč“.

Není bez zajímavosti, že brazilský stát Paraná se v uplynulých letech stal příznivým místem pro investice českých firem. Nejvýznamnější z nich je již zmíněná firma Tatrabras, dceřiná firma emblematického českého výrobce automobilů Tatra Trucks. Díky referenci české přítomnosti ve státě Paraná roste zájem o české firmy, jako jsou například Linet a Tatra Trucks, také v dalších brazilských státech. Do sídel obou těchto firem v České republice i několika dalších naše velvyslanectví v Brasília v říjnu minulého roku přivedlo například guvernéra státu Bahia, Ruie Costu.

Ondřej Kašina, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Brasília

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět