Letiště Praha lákalo v Turecku i na novou linku do Izmiru

Konference Routes World 2023 je největším setkáním aerolinek, letišť a navazujících firem a služeb z celého světa. Jedním z hlavních sponzorů letošního ročníku, který proběhl v Istanbulu, bylo Letiště Praha, které na konferenci mimo jiné představilo novou linku do Izmiru.

Ilustrační foto Shutterstock

Tým rozvoje tras Letiště Praha se v Istanbulu se během tří dnů intenzivního networkingu setkal s více než 50 významnými partnery z řad leteckých společností. Během těchto setkání tým Letiště Praha prezentoval potenciál Prahy jako destinace příjezdového cestovního ruchu, obnovení tohoto segmentu z trhů v Evropě, USA i jinde ve světě a podělil se také o své dobré výsledky v odjezdovém cestovním ruchu. Součástí agendy byl také program pobídek Letiště Praha. Tým posílil svou přítomností generální ředitel Jiří Pos, který se v českém pavilonu setkal i s českou generální konzulkou v Istanbulu Olgou Hajflerovou.

Letiště Praha bylo letos jedním z hlavních sponzorů konference Routes World. Foto Generální konzulát ČR v Istanbulu

Dvakrát týdně k Egejskému moři

V rámci zvyšujícího se zájmu o Turecko a posilování spojů přibude nové letecké spojení do města Izmir. Na dovolenou i za obchodem se bude možno dopravit pravidelným letem z pražského letiště Václava Havla. Izmir se tak stane po Istanbulu teprve druhým tureckým městem s přímým a pravidelným spojem z Prahy. Na izmirské letiště Adnan Menderes bude přepravovat cestující linka společnosti SunExpress. První let odstartuje z Prahy 5. června 2024 a bude se nabízet dvakrát týdně, každou středu a neděli. Na linku z Prahy na turecké pobřeží Egejského moře budou nasazena letadla Boeing 737-800 nebo Boeing 737 MAX 8 s kapacitou 189 míst.

Izmir, dříve známý také jako Smyrna, je třetím největším tureckým městem a centrem egejské části Turecka. Jedná se o důležitou ekonomickou a turistickou destinaci. Město samotné bylo metropolí antické doby a v současnosti je pověstné svými veletrhy, promenádou kolem stejnojmenného zálivu, ale i svou nezaměnitelnou atmosférou, bary a plážemi. V izmirské provincii se kolem Egejského moře nachází jedny z nejvyhledávanějších riviér, mezi něž patří například Çeşme a Alaçatı, ale i jeden z nejlépe dochovaných antických komplexů Efez, zapsaný na seznamu UNESCO.

Jakub Dluhosch, asistent ekonomického úseku, Generální konzulát ČR v Istanbulu

René Daněk, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Istanbulu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět