KOSOVSKÁ POLICIE ZÍSKALA NOVÉ VOZY ŠKODA OCTAVIA

Policie Kosovské republiky má od letošního června k dispozici 50 nových automobilů Škoda Octavia, které jsou určeny k modernizaci jejího vozového parku.

Foto: Policie Republiky Kosovo

Většina vozidel je určena pro policii v hlavním městě Priština, nicméně část z dodávky bude využita i v dalších kosovských regionech. Nové automobily mají přispět mimo jiné i k rychlému a efektivnímu řešení urgentních případů, na které upozorní občané prostřednictvím elektronické platformy nazvané „Informujte policii“. Ta umožňuje občanům okamžitě nahlásit krádeže, dopravní nehody apod. Kosovská policie oceňuje na vozidlech z výrobního závodu Škoda Auto především spolehlivost a celkově vysokou užitnou hodnotu.

Vzhledem k velmi zastaralému vozovému parku Kosovské republiky je vývoz automobilů a jejich náhradních dílů do tohoto teritoria velmi perspektivní. S postupným přibližováním se Kosova k Evropské unii bude třeba obměnit dopravní prostředky, které nevyhovují evropským standardům. Kosovo tak bude do budoucna potřebovat nejen osobní, ale i nákladní automobily a autobusy.

Významnou možností pro české exportéry v oblasti dopravy jsou též plány na obnovu a rozvoj železnice v Kosovu. S modernizací železniční dopravní infrastruktury souvisí i modernizace technického zázemí a vozového parku železničních dopravců, kde by se mohly uplatnit české firmy, které dodávají například řídicí systémy, komponenty na kolejová vozidla, případně provádějí generální opravy lokomotiv i vagónů.

Květoslav Sulek, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Prištině

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět