KATAR DÁL STAVÍ VEŘEJNÉ BUDOVY. LETOS CHCE INVESTOVAT PŘES MILIARDU DOLARŮ

Fotbalový šampionát v Kataru spojený s masivními developerskými projekty a výstavbou nejmodernější infrastruktury sice proběhl již loni, země nicméně dál investuje do veřejných budov. V současné době probíhají práce na projektech v celkové hodnotě asi 1 mld. amerických dolarů.

Ilustrační foto Shutterstock

Moderní architektura patří mezi lákavé atrakce hlavního města. V letošním roce bude katarská vláda pokračovat v realizaci 22 projektů.  Jedná se například o rozšíření největší katarské nemocnice Hamad General Hospital nebo zdravotního centra Madina Khalifa Health Centre. Vláda chce také vybudovat komplexy soudních budov včetně nových budov odvolacího a kasačního soudu, na které již byla vypsaná architektonická soutěž. V plánu je i výstavba nové centrální pošty nebo budova Celního úřadu. Další balík výběrových řízení chystá Úřadem pro veřejné práce (Ashgal) ve třetí čtvrtině letošního roku.

Všechna výběrová řízení Asghal pravidelně zveřejňuje.  České firmy tak mají přímý přístup k informacím a možnost se tendrů zúčastnit. Zákonnou podmínkou účasti zahraniční firmy na výběrové řízení v Kataru je nicméně zastoupení společnosti místním agentem.

Simona Drahoňovská, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Dauhá

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět