JIP v Johannesburgu vybavená z českých darů se stala chloubou nemocnice

V rámci vázaných peněžních darů darovalo Česko loni zdravotnické vybavení pro jednotky intenzivní péče a mobilní dezinfekční stanice v hodnotě bezmála 20 mil. Kč do celkem pěti nemocnic v Jihoafrické republice. Jak se nyní na místě přesvědčili zástupci firem i velvyslanectví, na největší klinice v zemi se zdravotnické prostředky z Česka staly „vlajkovou lodí“ celé nemocnice.

Ilustrační foto Shutterstock

Česká delegace navštívila státní nemocnici Chris Hani Baragwanath Academic Hospital v Johannesburgu, která je považována za čtvrtou největší nemocnici na světě. Do nemocnice bylo dodáno vybavení pro jednotku kritické intenzivní péče (JIP) o 22 lůžkách ve Součástí dodaného vybavení byla lůžka pro kritické stavy pacientů vyžadující pokročilé funkce, nemocniční mosty, chirurgické přístroje, čističe vzduchu a nemocniční nábytek.

Jedním z hlavních dodavatelů vázaných peněžních darů byla společnost Linet. V JAR letos v dubnu v doprovodu zástupců Velvyslanectví ČR v Pretorii jednala s obchodním ředitelem nemocnice, hlavními manažery, dotačním výborem, hlavní lékařkou dané JIP a zástupci provinční vlády z odboru zdravotnictví. Vedle toho měla česká delegace možnost se podívat přímo na samotnou JIP a pohovořit se sestrami o jejich zkušenosti s českým vybavením. Výstupem z této návštěvy byla mnohačetná děkovná slova ze strany vedení nemocnice, manažerů, hlavní doktorky a i sester, které každodenně vybavení používají. Podle jejich slov dar představuje neocenitelnou pomoc v boji s pandemií nemoci covid-19, která navíc dorazila v době, kdy to bylo nejvíce potřeba. Navíc JIP vybavená špičkovými českými technologiemi se podle hlavní doktorky stala „vlajkovou lodí“ celé nemocnice.  

Kristýna Maina Chvátalová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Pretorii.

 

FOTOGALERIE

Česká delegace na návštěvě kliniky v Johannesburgu. Foto Velvyslanectví ČR v Pretorii

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět