GLOBÁLNĚ SPOLU – PODCASTY O ČESKÝCH INOVATIVNÍCH ŘEŠENÍCH PRO ROZVOJOVÝ PROGRAM OSN

Nová série podcastů pod názvem GLOBÁLNĚ SPOLU představuje česká inovativní řešení a přenos české expertízy v rámci Partnerství České republiky s Rozvojovým programem OSN (anglicky Czech-UNDP Partnership for SDGs).

Češi se v Zambii mimo jiné zaměřují na propojování malých a středních zemědělských center s globálními dodavatelskými řetězci – se zvláštním zaměřením na pěstování a zpracování manioku. Foto: AMSP ČR

V podcastech si s novinářem a politickým komentátorem Davidem Klimešem postupně představujeme šikovné české podnikatele, experty a výzkumníky, kterým se podařilo pohnout s globálními problémy v rámci OSN a byli přitom podpořeni tímto programem financovaným Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.

Podcasty můžete poslouchat na Spotify, Apple Play a lze si jej stáhnout i přímo z

V podcastech radí zkušení inovátoři a experti, jak na to, když česká entita, ať již soukromá firma či startup, nevládní organizace, univerzita, město či jiný subjekt veřejného či soukromého sektoru zamýšlí své řešení předat v zahraničí, konkrétně v tomto programu v prioritních zemích Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky, kterými jsou Bosna a Hercegovina, Etiopie, Gruzie, Kambodža, Moldavsko a Zambie.

Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie a firma Breberky za finanční podpory UNDP podpořily kambodžské ženy v podnikání – šití látkových menstruačních pomůcek. Foto: Diakonie

Za doby Partnerství bylo od roku 2018, kdy byl představen tzv. Challenge Fund – the Czech Solution for SDGs  realizováno již 95 inovativních řešení a přenosů české expertízy, takže série podcastů Globálně Spolu nabízí pouze ochutnávku 20 z nich. Dozvíte se tak, jak se daří českým firmám v oblasti inteligentní dopravy v Moldavsku, jak drony hledají vodu v Africe či o práci s místními municipalitami v Gruzii.

Podívejte se, jaká inovativní řešení byla v rámci programu podpořena a realizována. Lze si o nich přečíst i na Aktualne.cz v článcích České nápady, co pomáhají ve světě: V Etiopii vrací lidem zrak, v Gruzii krotí dluhy či Češi postavili park pro „skejťáky“ v Zambii. V zemi, kde polovinu obyvatel tvoří děti. O projektu podpory zelené turistiky v Bosně a Hercegovině lze najít reportáž ČT v pořadu Objektiv.

Smyslem Partnerství pro Cíle udržitelného rozvoje mezi Českou republikou a Rozvojovým programem OSN (anglicky Czech-UNDP Partnership for Sustainable Development Goals) je přenos českých zkušeností a inovativních řešení, která přispějí k dosažení Cílů udržitelného rozvoje Agendy 2030 (anglicky Sustainable Development Goals, SDGs) v prioritních zemích Zahraniční rozvojové spolupráce České republiky.

A kde je možné získat více informací o samotném programu?

Website

LinkedIn

Fotografie z projektů na Flickr

Dagmar Novohradská & Team

Senior Project Specialist of the Czech-UNDP Partnership for SDGs

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět