EGYPT VYHLÁSIL TENDR NA VOZIDLA PRO TAMNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ

Egyptské ministerstvo zemědělství zveřejnilo výzvu k podávání nabídek na dodávku vozidel pro tamní agrární sektor. Nákup vozidel bude součástí projektu na podporu odolnosti v pouštním prostředí (PRIDE), který je financován z prostředků Mezinárodního fondu pro rozvoj zemědělství.

Ilustrační foto: Shutterstock

Ministerstvo zemědělství s žádostí o distribuci výzvy přímo oslovilo Velvyslanectví ČR v Káhiře, což nebývá obvyklý postup. Zastupitelský úřad ČR se proto rozhodl na zakázku zvlášť upozornit. Další informace o zakázce jsou k dispozici na webu velvyslanectví.

Rozvoj zemědělství v Egyptě je příležitostí i pro české firmy z různých sektorů – od vývozců dopravních prostředků, přes výrobce zemědělské techniky, až po dodavatele pro vodní hospodářství a zavlažování.

AKTIVITY MEZINÁRODNÍHO FONDU

Mezinárodní fond pro rozvoj zemědělství (IFAD) financuje projekty v Egyptě již od 80. let minulého století. Do dnešního dne se jedná o celkem 14 projektů v hodnotě 520 milionů amerických dolarů. Fond aktuálně v Egyptě implementuje 3 projekty. Kromě zmiňovaného projektu na podporu odolnosti v pouštním prostředí (PRIDE) to jsou také projekt na podporu venkovských příjmů prostřednictvím posílení trhu (PRIME) a projekt pro investice do udržitelného zemědělství a živobytí (SAIL).

Egypt je v první řadě zemědělskou zemí a je závislý na zemědělském sektoru jako na klíčovém zdroji pracovních míst (až 25%). Druhá fáze egyptského ekonomického reformního programu se zaměřuje na strukturální reformy, v jejichž rámci bude vláda provádět projekty rekultivace a kultivace půdy, stejně jako modernizaci zavlažovacích systémů a zajišťování potravinové bezpečnosti s cílem zvýšit příspěvek zemědělského sektoru do hrubého domácího produktu během následujících pěti let.

Ludmila Leškovská, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Káhiře

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět