Czech Business Support letos poprvé v Bosně a Hercegovině

Letos poprvé mohou české firmy v Bosně a Hercegovině čerpat podporu z programu Czech Business Support / PROPEA. Vedle obvyklé asistence velvyslanectví lze využít konzultačních a právních služeb místního partnera, které jsou ze 70 % dotovány Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Bosna a Hercegovina je trhem, kde je zásadní dobrá znalost místního prostředí. Při navazování obchodní spolupráce zde hrají důležitou roli osobní kontakty. Uspořádání země je silně decentralizované, může být proto obtížné se zorientovat v právním prostředí či místních vztazích v konkrétním regionu. Lokální expertíza tak je často pro podnikatelský úspěch zahraničních firem rozhodující.

Do konce října mohou firmy z Česka, které mají zájem obchodovat v Bosně a Hercegovině nebo zde již působí, využít služeb sarajevské konzultační agentury dmb consulting a Rady zahraničních investorů v Bosně a Hercegovině (Foreign Investors Council), které se staly místním partnerem pro program Czech Business Support / PROPEA.

V rámci programu mohou čerpat konzultační a právní služby potřebné pro vstup na trh Bosny a Hercegoviny, identifikaci nových obchodních partnerů, marketing svých produktů či řešení případných problémů. Ceník poskytovaných služeb je pevně stanoven. Česká firma, která si službu objedná, hradí 30 % ceny a zbytek je dotaze Ministerstva zahraničních věcí ČR z programu PROPEA.

Podrobné informace včetně kontaktních údajů a ceníku služeb jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Sarajevu.

Ondřej Picka, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Sarajevu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět