ČTYŘI ČESKÉ FIRMY VYUŽILY V MEXIKU PODPORY V RÁMCI PROGRAMU PROPEA 2021

Ministerstvo zahraničních věcí ČR připravilo v roce 2021 již druhý ročník projektů na podporu ekonomických aktivit (PROPEA) v zahraničí. Velvyslanectví České republiky v Mexiku loni podpořilo sedm projektů. V rámci programu PROPEA byly v Mexiku spolufinancovány expertní služby, které pomohly českým firmám ve vstupu na zdejší trh.

Hlavní město Ciudad de México. Ilustrační foto: Shutterstock

Druhý ročník programu PROPEA umožnil českým firmám udržet a rozvíjet obchodní aktivity v Mexiku i během pokračující koronavirové krize. Zájem o mexický trh byl opět velký. Velvyslanectví ČR v Mexiku podpořilo sedm projektů čtyř českých firem, kdy z rozpočtu PROPEA bylo dotováno 70 % ceny expertních služeb.

REGISTRACE OCHRANNÝCH ZNÁMEK

Nejžádanější službou loňského ročníku byla registrace ochranných známek. Tyto služby využily společnosti Biomag Medical, Rudolf Jelínek a Chuděj. Společnostem byl poskytnut balíček služeb potřebných k registraci ochranných známek, ať už názvu společnosti či výrobku. Společnost ZEBR pak využila programu PROPEA nejen k registraci ochranné známky, ale také k nastartování působení pobočky v Mexiku (zajištění elektronického podpisu pro komunikaci se státní správou a příprava distribučních smluv).

Velvyslanectví ČR v Mexiku při realizaci projektů PROPEA spolupracuje s advokátní kanceláří JBV abogados, zastoupenou právníkem Omarem Villaseñorem, která má bohaté zkušenosti s českými firmami na místním trhu.

Advokátní kancelář JBV abogados poskytla počáteční konzultace o vstupu na trh i několika dalším českým společnostem, které o PROPEA projevily zájem, ale z různých důvodů se do programu v letošním roce nestihly zapojit.

Daniela Sedláková, Velvyslanectví ČR v Mexiku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět