CHILSKÝ PŘÍSTAV IQUIQUE JE VSTUPNÍ BRANOU DO LATINSKÉ AMERIKY

Severochilský přístav Iquique je díky bezcelní zóně a své strategické poloze vhodným místem pro vstup českých firem nejen do Chile, ale i do Bolívie, Peru, Paraguaye a části Brazílie. Vyplynulo to z jednání se zástupci místních samospráv.

Ilustrační foto Shutterstock

V průběhu návštěvy jednal zástupce velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile spolu s ředitelem místní kanceláře CzechTrade s guvernérem regionu Tarapaca o možnostech uplatnění českých stavebních technologií v projektu výstavby 30 tisíc bytů, které regionální vláda plánuje postavit v nadcházejících letech. Se starostou města Hospicio Alto diskutovali o podmínkách a podpoře místní samosprávy při záměru vybudování místní pobočky českého výrobce ochranných pomůcek pro bezpečnostní sektor. Starosta Iquique by pro změnu přivítal zapojení českých firem a investorů do budování místní logistické infrastruktury, která díky strategické poloze města a dynamice mezinárodního obchodu se sousedními zeměmi nabízí velký potenciál růstu.

V Iquique je rovněž značná poptávka po zboží a technologiích z celé řady sektorů. Jako nejperspektivnější se v tuto chvíli jeví potravinářství, těžební a důlní technika či zdravotnická zařízení. Na jaro příštího roku plánují velvyslanectví a kancelář CzechTrade ve spolupráci s místními partnery matchmakingový seminář zaměřený na propojení firemních kontaktů v oblastech společného zájmu.

Bližší informace ohledně obchodních a investičních příležitostí v regionu Tarapaca lze získat na emailech jan_janda@mzv.cz a jiri.jilek@czechtrade.cz.

Jan Janda, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Santiagu de Chile

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět