ČEŠTÍ PIVOVARNÍCI SE PŘEDSTAVILI V PAŘÍŽI

Deset českých pivovarů se představilo potenciálním francouzským odběratelům, distributorům, zástupcům restauračních a hotelových sítí a novinářům na svátku českého piva (Fête de la Bière Tchèque) v Paříži.

Foto Velvyslanectví ČR v Paříži

Přehlídka, kterou koncem září hostilo Velvyslanectví České republiky v Paříži, se uskutečnila díky programu marketingových aktivit na podporu ekonomické diplomacie s finančním příspěvkem Ministerstva zemědělství ČR a firmy Les bières tchèques ze Saint-Martin-des-Noyers, která je dovozcem českých piv do Francie. Na organizaci akce se podílely pařížské kanceláře agentur CzechTrade, CzechTourism a Českého centra v Paříži.

Svou nabídku přijeli osobně prezentovat sládci deseti českých tradičních i malých pivovarů: Bernard, Budějovický Budvar, Clock, Chroust, Matuška, Permon, Primátor, Tradiční pivovar v Rakovníku, Sibeeria a Wild Creatures. Účastníci měli možnost degustace vzorků a prohlédnout si chladící a výčepní zařízení české firmy Lindr. Degustaci slavnostně zahájil velvyslanec Michal Fleischmann, přivítal návštěvníky a připomněl svatého Václava, patrona českého piva od dob Karla IV. Ředitel společnosti Les bières tchèques Aleš Stejskal seznámil ve své prezentaci přítomné hosty s historií českého piva a technologií výroby piva v Česku.

Akce probíhala v souladu s platnými hygienickými opatřeními proti nákaze covid-19 a účastnilo se jí přes 140 hostů, kteří měli možnost objevit na názorných příkladech rozmanitost nabídky českého pivovarnictví i vysokou kvalitu nabízených piv. Letošní slavnost českého piva tak bezpochyby přispěla k rozšíření zájmu o jejich prodej ve Francii a průzkum nabídky dalších českých pivovarů.

Zuzana Gamrotová, ekonomická diplomatka, Velvyslanectví ČR v Paříži

 

FOTOGALERIE

Foto Velvyslanectví ČR v Paříži

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět