ČESKÝ METRANS CHCE ROZŠÍŘIT INTERMODÁLNÍ DOPRAVNÍ SÍŤ PO CELÉ OBLASTI JADRANU

Společnost Metrans, významný operátor kombinované dopravy a provozovatel kontejnerových terminálů, získala již 100% podíl v chorvatské přepravní společnosti Adria Rail Rijeka. Tato strategická akvizice umožnila české Metrans Group úspěšně vstoupit a expandovat na chorvatském a srbském trhu.

Foto: Metrans

Metrans, dceřiná firma německé společnosti Hamburger Hafen und Logistik, je v Evropě jedním z lídrů na trhu intermodální přepravy (způsob dopravy využívající při přepravě nákladu více druhů dopravy).

STOVKY KONTEJNEROVÝCH VLAKŮ

Jedná se o významný strategický krok firmy, který umožňuje rozšířit intermodální síť po celé oblasti Jadranu. Do skupiny Adria Rail patří i společnost Adria Rail Operator, která má železniční licenci pro celé Chorvatsko. Adria Rail provozuje intermodální vlaky, které spojují kontejnerový terminál v Rijece s teminálem v Inđiji u Bělehradu v Srbsku, který rovněž vlastní. Pravidelné kontejnerové vlaky mezi terminálem Inđija a HUB-terminálem v Budapešti v Maďarsku napojují již celou oblast na celoevropskou intermodální sít Metrans.

Skupina Metrans provozuje flotilu celkově více než 4 000 kontejnerových vagónů, více než 130 trakčních a posunovacích lokomotiv a každý týden vypraví na 650 intermodálních vlaků. S pro Metrans typickými nákladními vozy i v Srbsku dosahuje a nabízí vysokou kvalitu služeb, pro Metrans tak charakteristickou již na území celé Evropy.

AMBICE V MAĎARSKU

Metrans Group navíc nyní buduje nový železniční terminál v maďarském městě Zalaegerszeg a výhledově plánuje zahájit stavbu dalšího terminálu v Szegedu. Tím by rozšířila svoji evropskou síť na 22 terminálů ve strategických místech, což by významně pomohlo nárůstu vzájemného obchodu.

Aktivity Metrans jsou tak dalším důkazem zájmu českých firem a investorů o podnikání v Chorvatsku, kde vidí významné příležitosti i v důležité oblasti přepravy zboží a nákladu.

Josef Dvořáček, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět