Český investor otevřel pětihvězdičkový hotel na Jadranu

Chorvatský pětihvězdičkový hotel Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa se koncem května otevřel veřejnosti. Resort, za nímž stojí investiční a developerská skupina JTH Holding, je největší jednotlivou českou investicí v Chorvatsku.

Foto: ZÚ Záhřeb a Hilton Rijeka Costabella

Slavnostní otevření hotelu na jadranském pobřeží se konalo za přítomnosti prezidenta Chorvatské republiky Zorana Milanoviče, hlavního investora a majitele JTH Holding Jaroslava Třešňáka, generálního ředitele Hilton Rijeka Costabella Resort & SPA José Luis Ruiz Arroyo a ekonomického diplomata českého velvyslanectví v Chorvatsku Petra Kašičky. Prezident Zoran Milanovič, ve svém projevu vyzdvihl to, že hotel vkusně zapadá do okolního prostředí, a poukázal na silné propojení mezi Chorvatskem a Českem v průběhu dějin. Vyzval také k dalším českým investicím v Chorvatsku.

Výstavba pětihvězdičkového rekreačního a hotelového resortu Costabella začala v roce 2017. Hotel, který zaujímá plochu 18 000 m², se nachází mezi přímořskými letovisky Rijeka a Opatija v turisticky známém chorvatském regionu Kvarner. Hodnota investice dosáhla 2,7 mld. Kč, což z ní dělá největší jednotlivou českou investici v Chorvatsku. Výstavbu financovala J&T Finance Group SE, která má svoje pobočky kromě Česka a Slovenska i v Chorvatsku. Hotel byl dokončen a zkolaudován na konci března 2021 a v červnu letošního roku byl předán na 25 let do správy hotelového řetězce Hilton Worldwide Holdings pod názvem Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa.

FOTOGALERIE

 

Foto: ZÚ Záhřeb a Hilton Rijeka Costabella

Hotel má kapacitu přes 500 lůžek ve 194 hotelových pokojích a atraktivních vilových apartmánech, které se nacházejí mezi samotným hotelem a pobřežím. Všechny pokoje jsou s výhledem na moře. K hotelu patří i malá marina a soukromá kamínková pláž. Hotel je koncipován tak, aby celoročně poskytoval relaxační a lázeňské služby na nejvyšší úrovni, k dispozici je několika saun, masážních salonů, moderně vybavená posilovna, víceúčelová tělocvična (například pro pořádání kurzů jógy) nebo vnitřní a venkovní bazén. V hotelu se nachází také pět salonků pro obchodní jednání, velký sál vhodný pro společenské akce a dále šest restaurací a barů, které povede známý „michelinský“ šéfkuchař Deni Srdoč.

Část vybavení hotelu pochází od českých výrobců, například židle a stoly od společnosti Ton z Bystřice pod Hostýnem nebo lustry a osvětlení od sklářů z Nového Boru. Hotel bude zaměstnávat asi 150 pracovníků mimo hlavní sezónu a zhruba dvojnásobek v hlavní sezóně.

Petr Kašička, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Záhřebu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět