ČESKÝ HLASOVÝ ASISTENT S PRVKY AI SLAVÍ ÚSPĚCHY V MEXIKU

Český startup vyvíjející konverzační umělou inteligenci a automatické hlasové asistenty slaví v Mexiku svůj první úspěch. Společnost Vocalls spustila pilotní projekt pro jednu z nejvýznamnějších mexických logistických společností.

Ilustrační foto Shutterstock

Společnost Vocalls, která se zabývá vývojem a produkcí hlasových asistentů, tzakzvaných voicebotů, spustila úspěšně pilotní projekt pro mexickou logistickou společnost Estafeta Mexicana. Tato logistická, zásilková a kurýrní společnost vypraví v průměru až 300 tisíc zásilek denně a dnes díky českému hlasovému asistentu dokáže zrychlit a zefektivnit zákaznickou podporu. Estafeta působí na mexickém trhu již 43 let a dnes obsluhuje více než 90 % mexického území. Mezi její činnosti se kromě balíkové a kurýrní služby řadí také konsolidovaná nákladní doprava (LTL) nebo letecká přeprava.

Vocalls vyvíjí a úspěšně implementuje velmi pokročilou technologii, kdy jejich produkt dokáže plnohodnotně nahradit živého operátora i ve složitých konverzačních procesech. První prototyp voicebotů spustila společnost již v roce 2016 a dnes se jejich prostřednictvím stará o rychlou a efektivní zákaznickou podporu desítkám firem, které poskytují nepřetržitý provoz zákaznických linek. Voiceboty jsou testovány na stovkách tisíc reálných hovorů a jsou laděny tak, aby konverzace s nimi byla co nejpřirozenější. V Česku se můžeme s produkty robotických hlasových asistentů Vocalls setkat u největších českých bank a pojišťoven, například ČSOB nebo Kooperativy, dále jejich produkty využívají společnosti Alza, Zásilkovna, Škoda Auto, Europe Assistance nebo AAA Auto.

Firma Vocalls slaví první úspěch v Mexiku. Foto Vocalls

Nová služba umožní překlad hovorů

V letošním roce společnost Vocalls rozšířila svou nabídku a klientům vedle robotického callcentra nabízí hlasovou analytiku, e-mailbota nebo nástroj radící operátorům na lince s vhodnými odpověďmi přímo v průběhu hovoru. Dalším novým produktem, o který bude jistě v zahraničí zájem, je LiveTranslate, který v reálném čase dokáže přeložit cizojazyčné hovory mezi operátorem a volajícím.

Daniela Sedláková, ekonomická specialistka, Velvyslanectví ČR v Mexiku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět