ČESKO DAROVALO GHANSKÉ NEMOCNICI VYBAVENÍ JEDNOTKY INTENZIVNÍ PÉČE

Česká republika darovala ghanské nemocnici Korle Bu nemocniční vybavení v hodnotě několika milionů korun. Jde o vázaný finanční dar. Nemocnice Korle Bu je se svými 2000 lůžky největší fakultní nemocnicí v západní Africe.

Foto: Velvyslanectví ČR v Akkře

Dar zahrnuje zejména lůžka firmy Linet a měl by Ghaňanům pomoci v boji s pandemií covid-19 – a to v nemocnici, která je mimo jiné spádová právě pro tuto nemoc. Nejen tento projekt, ale i další dlouhodobé aktivity Velvyslanectví ČR v Akkře napomáhají českým firmám úspěšně realizovat projekty v celé západní Africe.

Slavnostní předání daru nemocnici Korle Bu se uskutečnilo na začátku října v areálu nemocnice za účasti českého velvyslance Jána Füryho a ředitele nemocnice Opoku Ware Ampomaha. Dodávka zahrnuje 24 multifunkčních nemocničních lůžek určených pro jednotky intenzivní péče, 36 standardních lůžek, nábytek a další vybavení nezbytné pro kvalitní ošetřování pacientů. Zástupci nemocnice velmi ocenili dar České republiky v době, kdy je pandemie na vzestupu a jsou kladeny velké nároky nejen na zdravotní systémy, ale také na rozpočty jednotlivých států a nemocnic.

Ghaňané vnímají Českou republiku velmi pozitivně, což pomáhá českým firmám se úspěšně etablovat v regionu. V zemi je realizován program MEDEVAC. České lékařské týmy pravidelně přijíždějí do Ghany operovat a školit místní zdravotnický personál a ghanští lékaři naopak jezdí na stáže do Česka. Firma Vamed Health Projects postavila v zemi deset regionálních nemocnic, v současnosti probíhají přípravné práce na výstavbě dalších dvanácti. Na zdejším trhu jsou dobře etablovány firmy jako Linet nebo Block.

Robert Hrubý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Akkře

 

FOTOGALERIE

Foto: Velvyslanectví ČR v Akkře

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět