České mikropivovary zabodovaly na severu Itálie

Pět českých mikropivovarů nabídlo to nejlepší ze své produkce k ochutnání lombardskému a italskému publiku z řad obchodních partnerů a odběratelů.

Foto: Generální konzulát ČR v Miláně

Akce „Den českého piva/ Giornata della Birra Ceca“ se v rámci projektu ekonomické diplomacie (PROPED) uskutečnila v prostorách Generálního konzulátu ČR v Miláně, a to ve spolupráci s agenturou CzechTrade a Českou pivní aliancí, dále v koordinaci s agenturou CzechTourism a za laskavé podpory Ministerstva zemědělství ČR.

V rámci historicky prvního „Dne českého piva“ se na zahradě konzulátu představilo pět českých zástupců malých pivovarů a mikropivovarů: Albrecht, Cvikov, Falkenštejn, Jarošovský pivovar a  Rodinný pivovar Zichovec.

Pivovary přivezly do Itálie to nejlepší ze své produkce, tedy jedinečné originální pivo té nejvyšší kvality, a přesvědčily tak italské publikum včetně zástupců lombardské vlády o své výjimečnosti a kvalitě. Díky spolupráci s ministerstvem zemědělství byla v rámci akce rovněž představena tradice a historie výroby piva v Česku, formou videa a tištěných materiálů.

Den českého piva navštívila stovka pozvaných hostů z řad potenciálních obchodních partnerů, distributorů a odběratelů, které doplnili zástupci lombardské regionální vlády a místních i zahraničních zastoupení.

Akce zaznamenala velmi pozitivní ohlasy u odborného publika a je příslibem pro její opakování v příštím roce. K úspěchu Dne českého piva přispěl rovněž významný český výtvarník Pavel Fuksa, který navrhl grafiku celé akce včetně doprovodné prezentace pěti pivovarů umístěné v ulici před budovou generálního konzulátu, která je tak dostupná milánské veřejnosti i nadále. 

Michal Bucháček, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Miláně

FOTOGALERIE

 

Foto: Generální konzulát ČR v Miláně

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět