ČESKÉ FIRMY SE MOHOU ZÚČASTNIT ONLINE SEMINÁŘE O TENDRECH OSN

Zástupci českých firem mají možnost zúčastnit se semináře o výběrových řízeních organizací OSN. Série tří online přednášek se uskutečňuje v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie PROPED ministerstva zahraničí. Dvě proběhly v červnu, závěrečná se uskuteční 14. září.

Sídlo Organizace Spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) v Římě. Foto: Shutterstock

Přednášky připravilo Velvyslanectví České republiky v Římě ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR a stálým představitelem při Organizaci Spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO). Kromě tendrů FAO se týkají také výběrových řízení dalších organizací včetně Světového potravinového programu (WFP) a Mezinárodního fondu pro zemědělský rozvoj (IFAD). Případný úspěch v tendrech umožní českým firmám získat zakázky především v následujících oblastech – zemědělství, lesnictví, potravinářství, technologie zpracování vody, sladkovodní rybářství, ekologie, humanitární pomoc (potraviny, humanitární balíčky a speciální technika) a IT služby.

Prezentace, kterými provází konzultant Tomáš Hudec, navazují na dlouhodobou spolupráci nejen s českými firmami, ale také univerzitami a výzkumnými ústavy, které již dříve projevily zájem se prezentovat jako potencionální dodavatelé organizací OSN. Cílem je zvýšit povědomí o možnostech, které skýtají tyto tendry českým firmám, představení procesu výběru a příprava na úspěšnou účast českých firem.

Nadcházející seminář se uskuteční 14. září 2021 od 9:00 do 15:00. Případní zájemci se mohou hlásit na adrese martina.nadvornikova@mze.cz . Kapacita je omezena.

Marcel Sauer, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Římě

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět