České baterie úspěšně vstoupily na mongolský trh

České baterie Tesla se začaly prodávat v Mongolsku, kde značku zastupuje silná skupina ZAG. Průnik na mongolský trh se podařil i díky asistenci Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru a projektu PROPEA.

Ilustrační foto Tesla Batteries

Zástupci české společnosti Tesla Batteries zahájili jednání s vedením mongolské ZAG Group již koncem roku 2019 a v dubnu 2020 podepsaly obě firmy smlouvu o spolupráci, a to za asistence Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru a díky projektu PROPEA. Na jejím základě Tesla expedovala v červnu 2020 první zásilku svých baterií do Mongolska a zahájila prodej českého výrobku na tamním trhu. Baterie se prodávají ve všech pobočkách významných obchodních řetězců E-Mart a Good Price. Firma ZAG Group nyní připravuje otevření značkového obchodu výrobků Tesla Batteries v Ulánbátaru a marketingovou strategii.

Firma Tesla Batteries, založená v roce 2015, se zaměřuje na vývoj, výrobu a dodávky baterií i akumulátorů pro spotřební elektroniku, včetně přenosných spotřebičů. Vyrábí primární lithiové, alkalické a zinko-uhlíkové baterie, a také nabíjecí NiMH akumulátory s dlouhou životností nebo power banky.

Česká firma dodává do zemí EU i na ostatní trhy.  V současnosti má Tesla Batteries své distributory ve více než 30 zemích světa. Patří k nim i ZAG Group, jedna z největších mongolských společností. ZAG Group je dynamická firma, která po třicet let nepřetržitě působí v odvětví stavebnictví a výroby stavebních materiálů. Kromě toho provozuje činnost v oblasti těžby minerálů, vzdělávání a cestovního ruchu.

Josef Kostiha, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět