Česká technologie po kyberbezpečnost zaujala filipínskou armádu

Česká společnost Flowmon Networks představila na online semináři své technologie k zabezpečení a spravování síťové infrastruktury „kybernetickému praporu“ filipínské armády. Česká společnost v navíc roste v celém regionu ASEAN a potvrzuje tak celosvětovou poptávku po zabezpečení síťového provozu.

Ilustrační foto Shutterstock

Webinář s názvem „Collaborations with Cyber Battalion“ zahájil regionální ředitel prodeje Flowmon Networks Luboš Milan, který představil současnou pozici firmy na Filipínách, kde se účastní řady zásadních projektů a své obchodní aktivity postupně rozšiřuje do rozličných sektorů ve státní i soukromé sféře. Mezi klienty Flowmon Networks patří několik vládních institucí a měst. V oblasti soukromého sektoru využívají technologie Flowmon například stavební a farmaceutické firmy. Účastníky webináře přivítal také ekonomický diplomat české ambasády v Manile Benjamin Žiga, který potvrdil nespornou kvalitu české společnosti a dlouhodobou spolupráci nejen se společností Flowmon, ale také s filipínským Ministerstvem národní obrany

V regionálním kontextu není neobvyklé, že českého řešení od firmy Flowmon využívá stále více zemí Asijsko-pacifického hospodářského společenství (APAC). Hromadný přechod společností na cludová řešení nezažívá boom pouze v podnikatelském prostředí, ale stále více vládních institucí či resortů vyžaduje kvalitní datová zabezpečení. Samotná firma zažívá velmi úspěšné období ekonomického růstu, tržby jí rostou meziročním tempem přes 60 %. Etablovaná brněnská technologická firma působí i na složitých trzích západní Evropy, USA či Japonska. Samotné fakturace za rok 2019 dosáhly 318 milionů korun.

Zastupitelský úřad v Manile již několik let podporuje vstup českých technologických společností na filipínský trh. V této souvislosti a v reakci na rostoucí poptávku po zvýšené konektivitě zorganizovalo velvyslanectví ČR v Manile předloni první konferenci o českých informačních a komunikačních technologiích s názvem „Czech Connect 2019“. Cílem konference bylo propojení českého a filipínského ICT sektoru formou prezentací a diskuzních panelů. V roce 2019 se v Manile představilo pět významných českých společností, a to Kentico Software, Y Soft, Avast by Kaizen Internetworking, Flowmon Networks a Adastra Business Consulting.

Vzhledem k podepsané dohodě o obranné spolupráci, případně dohodě o hospodářské spolupráci mezi Českou republikou a Filipínami, které předurčují zasedání společných výborů, se tak otevírá možnost pro diskuzi v oblasti spolupráce v kybernetické bezpečnosti a širšího zapojení českých firem, které v tomto oboru patří mezi světovou špičku.

Benjamin Žiga, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Manile

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět