Česká projekční kancelář upevňuje své pozice v Rusku

Česko-ruská společnost TACHTECH RUS vstoupila do průmyslového konsorcia OOO „OPK“, čímž významně upevnila své pozice na ruském trhu a exportní potenciál své mateřské společnosti v Česku. Konsorcium soustředí ruské a zahraniční průmyslové, inženýrské a vědecké podniky, aby podpořilo investiční projekty v Ruské federaci.

Společnost TACHTECH se zaměřuje mimo jiné na průmyslové pece. Foto: TACHTECH

Dohoda byla podepsána letos v březnu v Sankt Peterburgu, a to za přítomnosti ekonomického konzula Generálního konzulátu ČR a prezidenta Asociace slévačů Sankt Peterburgu a Leningradské oblasti.

Česko-ruská společnost TACHTECH RUS působí v Petrohradu jako renomovaný mezinárodní výrobní podnik, který se zabývá projektováním, dodávkami a servisem průmyslových pecí a jejich rekonstrukcí. Společnost úspěšně rozjela v Rusku konstrukční kancelář, výrobní a servisní středisko. Vstupem do OOO „OPK“ získá lepší přístup k připravovaným a realizovaným projektům a posílí technologický potenciál konsorcia. Rozšíří tak spektrum potenciálních zakázek konsorcia v připravovaných projektech modernizace infrastruktury metalurgického průmyslu se zaměřením na rozvoj ruského strojírenství.          

Působení společnosti TACHTECH na ruském trhu je příkladem vzájemně výhodné spolupráce s ruskými partnery, a to v době, kdy se podmínky pro zahraniční firmy zhoršují. Důvodem jsou rostoucí požadavky na lokalizaci výroby, náhradu importu, soběstačnost a upřednostňování regionálních výrobců a dodavatelů.

Luboš Laštůvka, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Sankt Peterburgu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět