ČESKÁ FIRMA NA TEXTILNÍ POTRUBÍ ZÁSOBUJE AMERICKÉ TRHY Z MEXIKA

Česká společnost Příhoda, která je jedním z hlavních výrobců textilních potrubí a difuzorů na světě, pokrývá poptávku z celé Severní i Jižní Ameriky ze své mexické pobočky. Zajímavost Mexika pro zahraniční investory, včetně těch českých, násobí i aktuální trend „nearshoringu“, kterým USA reagují na obchodní války i křehkost dodavatelských řetězců

Mexická pobočka firmy Příhoda funguje od roku 2017. Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku

Mexická pobočka, kterou nedávno navštívili zástupci českého velvyslanectví, byla otevřena v roce 2017 ve městě Irapuato, Guanajuato a v tuto chvíli má 24 zaměstnanců. Speciální látka a většina výrobních komponentů se do Mexika dováží z Česka. Z centrály v Mexiku se realizují projekty v zemích Severní a Jižní Ameriky. Firma Příhoda, která prostřednictvím tří výrobních závodů a 139 obchodních zástupců exportuje do více jak 70 zemí na pěti kontinentech, vyrábí textilní potrubí a difuzory na míru. Zákazník si může vybrat barvu a provedení a potrubí může obsahovat i osvětlení. Textilní potrubí Příhoda je možné najít v nejrůznějších místech – v továrnách a potravinářských provozech, kancelářských objektech a jiných velkokapacitních prostorech. Jejich výhodou je mimo jiné nízká hmotnost, dlouhá životnost a možnost individuálního potisku.

Mexiko je dlouhodobě zemí zajímavou pro přímé zahraniční investice z důvodu blízkosti trhu USA, ale i coby brána na latinskoamerické trhy. Aktuální trend „nearshoringu“, kterým USA reagují na obchodní války i křehkost dodavatelských řetězců a dávají preferenční přístup na trh zboží a technologiím z regionu, tyto výhody ještě násobí. Není proto překvapivé, že přesun výroby do Mexika zvažuje řada světových hráčů, ať již z Evropy nebo z Asie. Příležitost zde vidí i stále více českých firem.

Daniela Sedláková, ekonomická specialistka, Velvyslanectví ČR v Mexiku

Firma Příhoda se specializuje na textilní trubky a difuzéry. Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět