Česká firma dokončuje vybavení divadla na Urale

Česká společnost Gradiortech dokončuje stavbu vnitřního technického vybavení divadla ve Věrchněj Pyšmě na Urale. Práce nezastavila ani koronavirová epidemie.

Divadlo ve Věrchněj Pyšmě. Vizualizace UGMK

Dodávky a montáž technického zařízení do nového divadla, které staví firma UGMK (Uralskaja Gorno-Metalurgičeskaja Kompanija), zahájila česká firma v zimě 2019/20. Po vypuknutí pandemie nemoci covd-19 musela montážní práce přerušit, protože nebylo možné dostat do Ruska nové české techniky. O povolení se jim po konzultacích s Generálním konzulátem v Jekatěrinburgu podařilo požádat loni na podzim a od prosince již mohli obnovit montážní práce. V současné době se blíží ke konci dodávky a montáž technického zařízení divadla. Poté ruská strana provede dokončení stavebních úprav a Gradiortech dodá a instaluje finální vybavení – sedačky, závěsy, opony a podobně.

Firma Gradiortech je velmi úspěšná na ruském trhu a provedla již řadu rekonstrukcí divadel a kulturních center v Moskvě i v jiných městech evropské části Ruské federace. Ve spolupráci s GK Jekatěrinburg se uchází o možnost rekonstrukce dalšího divadla v tomto městě.

Martin Vlastník, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Jekatěrinburgu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět