ČESKÁ FIRMA DODÁ LINKU PRO PIVOVAR V BRAZÍLII

Česká společnost Cheops zaznamenává první úspěchy na brazilském trhu. Dodání referenční linky pro významný pivovar Ambev představuje první krok k dlouhodobé přítomnosti v regionu.

Ilustrační snímek ze závodu Ambev v Brazílii. Foto: Shutterstock

Jednatel společnosti Cheops potvrdil úspěšné uzavření zakázky na pilotní projekt pro brazilský pivovar Ambev (součást belgické pivovarnické skupiny Anheuser-Busch InBev), jemuž předcházelo více než roční jednání. Jde o dodávku automatické linky na plnění a čištění sudů, jež má výrazně inovativní charakter a bez nadsázky využívá plný potenciál Industry 4.0.

Pilotní projekt je také jedinečný v jiném ohledu: technologie zajišťující udržitelnost stávajícího výstavu piva zároveň umožňují zefektivnění a optimalizaci současných logistických a distribučních sítí. Očekává se, že zmíněná akvizice otevře dveře nejen další dlouhodobé spolupráci s Ambevem, ale i s jinými velkými i středními pivovary.

RODINNÁ SPOLEČNOST CHEOPS

Rodinná společnost Cheops byla založena na počátku devadesátých let a věnovala se zejména výrobě stáčecích linek na minerálky. S postupným přechodem na výrobu strojů a technologií pro alkoholické nápoje se Cheops stal referencí v oboru a dodává pro významné pivovarnické skupiny, jako jsou například Heineken a InBev. Aktuálně společnost nabízí zejména technologické celky, které ve výrobním procesu zajišťují stabilizaci piva, technologii čištění, mytí a plnění obalů (KEG sudů, plastových sudů, skla i plechovek).

V současné době Cheops vyváží zhruba 80 % své produkce do zahraničí. O brazilský trh projevila společnost zájem poprvé v roce 2017 a časté cesty do teritoria umožnily zmapování specifické situace místního pivovarnictví, které je dlouhodobě na vzestupu. V São Paulu se tak společnost věnuje především konzultační činnosti pro místní pivovary, ale z dlouhodobého hlediska nevylučuje trvalou přítomnost v regionu ve formě dceřiného závodu.

TRVALÁ PŘÍTOMNOST ČESKÝCH FIREM

Na příkladu společnosti Cheops lze dobře ilustrovat, že pro české firmy je nezbytná trvalá přítomnost v regionu a soustředění veškerého úsilí na opravdu důležitá partnerství, jejichž vybudování může trvat v porovnání s evropským standardem delší dobu. „Zároveň mě těší, že společnost kladně hodnotí podporu českého státu – aktivně se účastní projektů ekonomické diplomacie a využívá fondy ministerstva zemědělství,“ uvedl generální konzul České republiky v São Paulu Miloš Sklenka.

Referenční linka společnosti by měla být spuštěna začátkem roku 2021 v závodě Ambev ve státě São Paulo.

Filip Vavřínek, ekonomický specialista, Generální konzulát ČR v São Paulu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět