ČESKÁ EXCALIBUR ARMY SE DOHODLA NA VÝROBĚ OBRANNÉ TECHNIKY V INDONÉSII

V průběhu mezinárodního veletrhu obranné techniky IDEX ve Spojených arabských emirátech podepsala společnost Excalibur Army s indonéskou firmou PT Republik Defensindo smlouvu o společné výrobě raketometů RM-70 Vampire na podvozcích Tatra v Indonésii. Produkce má začít již v tomto roce. Jedná se o další úspěch společnosti ze skupiny Czechoslovak Group v Indonésii.

Raketomet Vampire na podvozku Tatry. Foto: Excalibur Army

Projekt je dalším pokračováním spolupráce české firmy s indonéskou partnerskou společností a navazuje i na předchozí dodávku českých raketometů RM-70 Vampire pro indonéské ozbrojené síly v minulých letech. Podpis smlouvy vytváří potenciál pro české exportní zakázky a spolupráci v řádech desítek milionů dolarů.

POZICE SPOLEHLIVÉHO DODAVATELE

Excalibur Army si dále upevňuje pozici spolehlivého dodavatele obranné techniky pro ozbrojené složky Indonésie. Již v roce 2016 dodala do Indonésie první baterie raketometů RM-70 Vampire. Tehdy je dodala již zkompletované včetně speciálních podpůrných a velitelských vozidel, které byly vyrobeny a sestaveny ve spolupráci českých a slovenských podniků. Společnost také zajistila zaškolení a výcvik osádek a obsluh dodané techniky.

Další významnou dodávkou do Indonésie, kterou Excalibur Army se svými partnery realizovala v letech 2019 a 2020, byla obojživelná mostní vozidla M3. V současné době se uskutečňuje také dodávka obrněných vozidel Pandur II 8×8. Společná výroba na území Indonésie pak dává dosavadní spolupráci nový rozměr a perspektivy.

PREZENTACE NA DŮLEŽITÉM VELETRHU

Excalibur Army a Czechoslovak Group se pravidelně účastní také významného regionálního veletrhu obranné techniky INDODEFENCE, který Indonésie pořádá každé dva roky. Na posledním bienále v roce 2018 se její rozsáhlá expozice připojila k prezentaci českého obranného průmyslu v rámci národního pavilónu. Ten byl součástí projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) realizovaného Velvyslanectvím ČR v Jakartě, stejně jako mise Asociace obranného průmyslu doprovázející oficiální návštěvu ministra obrany ČR Lubomíra Metnara. Obdobný formát spolupráce byl připravovaný jak pro nakonec odložený INDODEFENCE v listopadu 2020, tak i pro náhradní termín v dubnu 2021. S ohledem na pandemii covid-19 však nakonec organizátor prestižního veletrhu rozhodl o jeho uspořádání až v roce 2022.

Jakub Černý, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Jakartě

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět