ČESKÁ ELEKTROTECHNICKÁ FIRMA OTEVÍRÁ POBOČKU NA STŘEDOZÁPADĚ USA

Firma DCT Czech, která se specializuje na mycí zařízení pro elektrotechnický průmysl, otevírá svou první zahraniční kancelář, laboratoř a democentrum v USA. S nově vyslaným manažerem pro Severní Ameriku přichází i ambice prosadit se na náročném americkém trhu.

Ilustrační foto Shutterstock

Kancelář bude mít DCT Czech, která jako jedna z mála firem vyvíjí a vyrábí mycí zařízení i pro desky tištěných spojů, ve městě Elgin, ležícím severozápadně od Chicaga, tedy na leckdy opomíjeném americkém Středozápadě. Chicago má v kontextu USA strategickou geografickou polohu s rozvinutou infrastrukturou, což firma vyhodnotila jako jedno z klíčových kritérií pro rozvoj dalších obchodních aktivit. Navíc v oblasti sídlí řada firem, které se profilují jako potencionální obchodní partneři. Region Velkých jezer je navíc centrem automobilového průmyslu, což je s ohledem na typ produktů a služeb firmy DCT Czech dalším kritériem, proč se zaměřit právě na tuto oblast. Svou přítomností v teritoriu a přímým kontaktem se zákazníkem by firma chtěla rozvíjet své obchodní vztahy a využít příležitostí, které přicházejí v důsledku navyšujících se kapacit výroby desek tištěných spojů v USA.

Američané chtějí flexibilitu

Součástí pobočky je i democentrum a laboratoř. Ta je jednou z hlavních přidaných hodnot zastoupení společnosti v USA. Laboratoř slouží jako testovací místo při hledání optimálních řešeních pro projekty místních zákazníků.  „Jednou z našich předností je, že nenabízíme pouze standardizované mycí řešení, ale upravujeme produkty klientovi na míru, což se ukazuje jako to klíčové pro amerického zákazníka,“ popsal svoji zkušenost manažer DCT Czech pro Severní Ameriku David Bureš, který v USA v minulosti opakovaně působil. „Američané očekávají flexibilní a individuální přístup“, dodává. Právě tento přístup pomohl firmě k uzavření významných kontraktů. Podle zkušeností Generálního konzulátu v Chicagu ho lze doporučit i dalším českým firmám, které by se o dobytí amerického trhu chtěly pokusit.

Monika Bokšová, ekonomická diplomatka, Generální konzulát v Chicagu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět