ČEŠI DODALI DO JAR LINKU NA VÝROBU AIRBAGŮ PRO MERCEDES-BENZ

Severočeská firma Aktivit z Nového Boru dodala svému jihoafrickému zákazníkovi výrobní linku na výrobu airbagů pro nový typ automobilu Mercedes-Benz. Ten se začne v Jižní Africe vyrábět na jaře příštího roku.

Pracovníci firmy Aktivit instalovali linku v Jižní Africe. Foto: Velvyslanectví ČR v Pretorii​

Součástí instalace bylo intenzivní testování výroby a školení zaměstnanců. Projekt pro jihoafrického zákazníka znamená významný průlom v dodavatelsko-odběratelských vztazích strojírenské firmy, která se dosud orientovala převážně na Evropu. Severočeši získávají vynikající referenci pro oblast subsaharské Afriky, která by jim mohla otevřít cestu na nové trhy. Dokončení dodávky, instalaci a školení se v době přísných bezpečnostních opatření kolem pandemie koronaviru podařilo úspěšně realizovat také díky asistenci ekonomického úseku velvyslanectví v Pretorii.

NAVZDORY PANDEMII

Skupina inženýrů společnosti Aktivit dorazila koncem července do jihoafrického Johannesburgu i přes řadu omezujících opatření v souvislosti s pandemií covid-19. Uvedla do provozu vysoce specializovanou linku na výrobu airbagů pro tamní automobilový průmysl. K samotné instalaci v továrně ve městě Krugersdorp v provincii Gauteng došlo po týdenní karanténě v průběhu srpna. Testování výroby a školení místních zaměstnanců trvalo více než jeden měsíc.

Jihoafrický zákazník české firmy je významný globální dodavatel bezpečnostních prvků a zařízení pro automobilový průmysl. V budoucnu denně opustí novou výrobní linku jeho závodu u Johannesburgu až 700 moderních airbagů denně. Finální produkty budou určeny pro továrnu Mercedes-Benz v East London ve Východním Kapsku, kde se nový model mercedesu začne sériově vyrábět na jaře příštího roku.

Viktor Dolista, ekonomický diplomat

David Vaverka, ekonomický specialista, Velvyslanectví ČR v Pretorii

Fotogalerie. Foto: Velvyslanectví ČR v Pretorii​

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět