BULHARSKO CHYSTÁ CHYTROU BEZPEČNOST NA SILNICÍCH

Bulharsko plánuje vybudovat pilotní systém chytré bezpečnosti na silnicích, do něhož nainvestuje 2,1 milionů bulharských leva (1,1 milionu eur) s využitím fondů EU v rámci operačního programu Regiony v růstu 2014-2020.

Chytré značení má zvýšit bezpečnost dopravy na silnicích druhé a třetí třídy. Ilustrační foto: Shutterstock

Silniční infrastruktura patří mezi priority rozvoje bulharské vlády a také ji řadíme mezi potenciálně zajímavé sektory pro české firmy v novém vydání Mapy strategických příležitostí MZV ČR pro tento rok.

Ministerstvo regionálního rozvoje a výstavby Bulharska uvedlo, že nový systém chytré bezpečnosti na silnicích bude instalován na části silniční sítě v zemi. Očekává se zvýšení bezpečnosti na silnicích druhé a třetí třídy v 11 kritických úsecích o celkové délce 120 kilometrů.

Projekt zahrnuje dodávku a instalaci 23 elektronických informačních tabulí vybavených dopravními kamerami a senzory pro měření teploty a viditelnosti, jakož i realizaci chytrého značení na silnicích.

České firmy mohou využít této příležitosti a ucházet se o účast na této zakázce, jež by se měla stát základem pro rozšíření systému chytré bezpečnosti po celém území Bulharska.

Petr Vávra, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Sofii

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět