BRNO HOSTÍ PRVNÍ LETOŠNÍ KRAJSKOU EXPORTNÍ KONFERENCI

Ministerstvo zahraničních věcí společně s Hospodářskou komorou ČR spouští opět sérii krajských exportních konferencí. První konference proběhne 3. října 2022 v prostorách Regionální hospodářské komory v Brně.

Foto: Shutterstock

Projekt krajských exportních konferencí (KEK) tvoří každoročně série konferencí ve vybraných regionech Česka. Hlavními tématy konferencí jsou kromě aktuálního vývoje světové ekonomiky zejména nástroje exportního financování, pojištění exportu či informace o konkrétních mezinárodních tendrech. Konference jsou zaměřeny celosvětově nebo na konkrétní zemi či region.

Konferencí se pravidelně aktivně účastní i zástupci Ministerstva zahraničních věcí a ekonomické diplomatky a diplomaté z českých zastupitelských úřadů.

Na základě potřeb podnikatelů, které se podařilo identifikovat právě během krajských exportních konferencí, v roce 2018 zavedly Ministerstvo zahraničních věcí a Hospodářská komora pozice tzv. krajských exportních specialistů (KES), jejichž úkolem je podpora podnikatelů v jednotlivých českých regionech, kteří se snaží prosadit na zahraničních trzích. Pomáhají také s koordinací krajských konferencí a exportních seminářů. V současnosti lze krajské exportní specialisty najít ve 12 krajích. Více informací a kontakty na jednotlivé KES naleznete zde.

Program nejbližší krajské exportní konference v Brně naleznete na stránkách Regionální hospodářské komory Brno. Pro informace o dalších konaných konferencích sledujte záložku Akce na webu Export.cz.

O aktivitách krajských exportních specialistů se dočtete také v následujících článcích:

Okolo Frýdku globální dálnice

Z jižních Čech i do dalekých krajů

Vzletová dráha Pardubice

Brno posílilo exportní potenciál firem

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět