Brazilský časopis propagoval české pivovarnictví

V Brazílii se pivo těší velké oblibě a napomáhá tomu i odborně-popularizační časopis Revista da Cerveja. Právě v něm byla v posledním půlroce publikována série popularizačních článků o českém pivovarnictví.

Foto GK Sao Paulo

V rámci projektu, který vznikl v součinnosti Generálního konzulátu České republiky v São Paulo a Ministerstva zemědělství ČR byly v mediálně podpořeny aktivity firem Bohemia Hop, Contechin, Cheops a Czech Crown, které se pravidelně účastní lokálních veletrhů a mají o teritorium dlouhodobý zájem.

Propagace se uskutečnila od září 2020 do února 2021 formou placených článků, které byly synergicky doplněny kampaní na sociálních sítích. Na stránkách časopisu byla též uveřejněna exkluzivní reportáž od českého sládka a pedagoga z Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) Tomáše Kinčla o výrobě piva dekokčním způsobem, který není v Brazílii příliš rozšířený a k jehož zavedení je třeba mít specializované technické zázemí. V rámci projektu byla též publikována výzva k účasti na incomingové misi brazilských pivovarníků do České republiky, kterou generální konzulát plánuje na podzim 2021.

Cílem projektu bylo zvýšit informovanost o českém pivovarnictví a aktuální nabídce zmíněných firem. Současně také rozvíjet obchodní vztahy a vzbudit zájem o nové technologické postupy, jež mohou vést k produkci kvalitního piva či objevení nových senzorických kombinací. V této souvislosti je důležité zmínit fakt, že v Brazílii se formuje subkultura nových konzumentů a majitelů pivovarů, kteří hledají neotřelé inspirační zdroje a spolupráci se zahraničními partnery. 

Tato iniciativa navázala na předchozí projekty ekonomické diplomacie na podporu českého pivovarnického sektoru, které gesčně zaštiťuje Ministerstvo zemědělství České republiky.

Filip Vavřínek, ekonomický specialista, Generální konzulát ČR v São Paulu

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět