BAVORSKO INVESTUJE STOVKY MILIONŮ EUR DO MODERNIZACE A VÝSTAVBY NEMOCNIC

Bavorsko investuje mezi lety 2022 a 2025 celkem 346 milionů eur do výstavby nemocnic, především ve venkovských oblastech. Cílem je modernizace a zkvalitnění bavorského zdravotnictví ve všech regionech. Tento velký investiční projekt bude vyžadovat různé druhy prací a nákup vybavení, což představuje příležitosti pro české firmy.

Nemocnice v Norimberku. Foto: Shutterstock

Rozhodnutí takto investovat oznámil po jednání bavorské vlády ministr zdravotnictví Klaus Holetschek. Modernizaci a výstavbu bavorských nemocnic označil za předpoklad pro zachování kvalitní zdravotní péče v celém Bavorsku. Investice do zdravotnictví patří k prioritám bavorské vlády, v posledních deseti letech bylo přiděleno na výstavbu a modernizaci nemocnic 5 miliard eur. Podle bavorského ministra financí Alberta Fürackera se proto tato investice bude realizovat i přes nepříznivý ekonomický vývoj způsobený koronavirovou pandemií.

PROJEKTY VE VŠECH BAVORSKÝCH REGIONECH

Investiční balíček obsahuje 14 stavebních projektů ve všech bavorských regionech, 60 procent ze všech prostředků půjde na projekty mimo velká města. Tyto projekty mají přispět k dalšímu zvyšování kvality lůžkové péče v Bavorsku. Několik z těchto staveb se bude realizovat v obcích a městech v příhraničních oblastech. K největším projektům nedaleko od hranic patří stavba budovy všeobecné medicíny nemocnice v Landshutu (region Dolní Bavorsko, 130 kilometrů od hranic) ve výši 34,55 milionu eur, novostavba kliniky Asklepios v Oberviechtachu (region Horní Falc, 30 kilometrů od hranic) a stavba kliniky psychosomatické medicíny v Parsbergu (region Horní Falc, 110 kilometrů od hranic) v hodnotě 11,50 milionu eur.

RŮZNÉ MOŽNOSTI SUBDODÁVEK

Plánovaná výstavba a modernizace nemocnic bude vyžadovat různé typy architektonických, zemních a stavebních prací. Dále bude potřeba vybavit nové nemocnice mimo jiné mobiliářem, zdravotnickými přístroji a pomůckami, elektronickými přístroji, hygienickými pomůckami a oblečením a obuví pro zdravotníky. Proto tento investiční projekt představuje atraktivní příležitost pro české firmy z různých odvětví, například pro stavební firmy, architektonická studia, či výrobce nábytku, zdravotnické techniky, elektroniky a zdravotnického oblečení a obuvi.

Generální konzulát v Mnichově bude sledovat vypisování tendrů na tyto projekty. Rádi pomůžeme českým firmám se zjišťováním dalších informací ohledně zakázek a s kontaktováním institucí a obchodních partnerů.

Petr Janoušek, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Mnichově

 

Díky našim firmám o nás ví celý svět